Nowe „Igrzyska Śmierci” zapowiedziane. O czym opowie najnowszy film sagi?

Igrzyska śmierci” przeżywają ostatnio drugą młodość na ekranie, ale teraz mamy dobrą wiadomość także dla czytelników książkowej sagi. Suzanne Collins ogłosiła, że ​​w przyszłym roku ukaże się jej nowa powieść rozgrywająca się w świecie „Igrzysk Śmierci”. Zapowiedziano już także jej filmową ekranizację!

Piąta książka i film z serii Igrzysk Śmierci zapowiedziana

W zeszłym roku do kin po kilku latach przerwy do kin powróciła seria „Igrzyska śmierci”. Produkcja zatytułowana „Ballada ptaków i węży” była prequelem dotychczasowej trylogii i opowiadała historię młodego Coriolanusa Snowa, głównego antagonisty trzech produkcji, w których główną rolę zagrała Jennifer Lawrence.

Film okazał się finansowym sukcesem – przy budżecie 100 mln dolarów zebrał z kin ponad 337 mln dolarów – i studio Lionsgate nie zwlekało zbyt długo z podjęciem decyzji o powrocie do kinowego uniwersum bazującego na powieściach Suzanne Collins. Autorka pierwowzoru postanowiła dać filmowcom nową okazję do przeniesienia kolejnej historii na duży ekran.

Collins zapowiedziała właśnie swoją piątą powieść z bestsellerowej serii, która będzie prequelem oryginalnej trylogii z przygodami Katniss Everdeen, a jednocześnie także kontynuacją „Ballady ptaków i węży”. Akcja rozegra się na 40 lat po wydarzeniach z najnowszej kinowej produkcji i jednocześnie 24 lata przed rozpoczęciem głównej trylogii.

Sprawdź też: Polski thriller kryminalny wielkim hitem Netfliksa. Oglądają go na całym świecie.

Woody Harelson jako Haymitch Abernathy

Wydarzenia przedstawione w powieści opowiedzą o 50. Igrzyskach śmierci. Zwycięzcą tej edycji brutalnej rozgrywki był Haymitch Abernathy z Dystryktu 12 grany w filmach przez Woody'ego Harrelsona. Premiera książki zatytułowanej „Sunrise on the Reaping” zaplanowana jest na 18 marca 2025 roku. Ogłoszono już sprzedaż praw do zekranizowania nowej powieści i data kinowego debiutu filmu „The Hunger Games: Sunrise on the Reaping” została wyznaczona na 20 listopada 2026 roku.

zdj. Lionsgate