Polski thriller kryminalny wielkim hitem Netfliksa. Oglądają go na całym świecie

Na Netfliksie sporą popularnością cieszy się w ostatnich dniach polski thriller „Kolory zła: Czerwień” stworzony na podstawie książki Małgorzaty Oliwii-Sobczak. Produkcja była najchętniej oglądanym filmem nieanglojęzycznym i ustanowiła rekordową oglądalność dla filmu stworzonego w tym regionie Europy. Co jeszcze oglądaliśmy na Netfliksie?

Netflix TOP 10 dzisiaj Polski film „Kolory zła: Czerwień” wielkim hitem

Pod koniec maja na platformie Netflix zadebiutował polski film Kolory zła: Czerwień stworzony na podstawie książki Małgorzaty Oliwii-Sobczak. Produkcja cieszyła się sporą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale też wśród globalnej widowni. W zestawieniu najpopularniejszych premier zeszłego tygodnia film z Jakubem Gierszałem w roli głównej zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich nieanglojęzycznych tytułów dostępnych w ofercie streamingowego giganta.

Od środy 29 maja do końca tygodnia (2 czerwca) wygenerował na platformie aż 19,1 mln wyświetleń, co jest szczególnie dobrym wynikiem jak na europejską produkcję. Polski film zaliczył tym samym najlepszy wynik wszech czasów wśród wszystkich filmów z Europy Wschodniej.

Film znalazł się w zestawieniu dziesięciu najchętniej oglądanych premier tygodnia aż w 88 krajach i w ośmiu z nich wylądował na pierwszym miejscu. Co ciekawe, największą popularność wzbudzał nie w krajach Europy, a w państwach Ameryki Południowej takich jak Brazylia, Chile, Kolumbia, Paragwaj, Urugwaj czy Wenezuela.

Sprawdź też: „Mayor of Kingstown” sezon 3 – recenzja serialu z Jeremym Rennerem. Mocniej, więcej, lepiej.

Kolory zła: Czerwień

Tymczasem wśród angielskojęzycznych premier pozycję lidera utrzymało widowisko science fiction „Atlas” z Jennifer Lopez w roli głównej. W drugim tygodniu film zyskał solidne 31,6 mln wyświetleń, co oznacza wzrost o 12,1% względem weekendowego otwarcia. Od momentu premiery produkcja wygenerowała już 59,8 mln wyświetleń. Nie jest to więc tak dobry wynik, jak ten osiągnięty w zeszłym roku przez „Matkę”, inny film z Lopez, ale nie można tu na pewno mówić o porażce. Zwłaszcza że ostatnio Jennifer Lopez ma wiele wizerunkowych kłopotów, więc taki rezultat można spokojnie postrzegać jako jej osobisty sukces.

Wśród seriali nadal niepodzielnie rządzą „Bridgertonowie”. W trzecim tygodniu nowy sezon, a w zasadzie to jego pierwsza połowa, wygenerowała kolejne 11,6 mln wyświetleń, co oznacza spadek o 54,2% w porównaniu z poprzednim okresem. W 18 dni serial był w stanie wygenerować już oszałamiające 82 mln wyświetleń. Cały czas wielka popularność nowej serii wpływa też pozytywnie na poprzednie dwa sezony, które już drugi tydzień z rzędu utrzymują się w globalnym TOP10.

TOP 10 Najpopularniejszych filmów na Netflix w Polsce

 1. „Kolor zła: czerwień”
 2. „Atlas”
 3. „Za duży na bajki 2”
 4. „Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie”
 5. „W dobrych rękach 2”
 6. „Akademia Pana Kleksa”
 7. „Chrzciny”
 8. „Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów”
 9. „Bionic”
 10. „Matka Panny młodej”

TOP 10 Najpopularniejszych seriali na Netflix w Polsce

 1. „Bridgertonowie” sezon 3
 2. „Eric”
 3. „Dość milczenia”
 4. „Park Jurajski: Teoria chaosu” sezon 1
 5. „Krucjata”
 6. „Kicia Kocia”
 7. „Bridgertonowie” sezon 1
 8. „Bridgertonowie” sezon 2
 9. „Diabelski taniec: Sekta 7M z TikToka”
 10. „Reniferek”

zdj. Netflix