Serial w uniwersum „Diuny” z pierwszym zwiastunem! Cofamy się daleko w przeszłość

Emocje po drugiej odsłonie „Diuny” powoli opadają, ale wytwórnia Warner Bros. Pictures nie na długo pozwoli nam zapomnieć o świecie wykreowanym przez Denisa Villeneuve'a. W drodze na ekrany nadal znajduje się serialowy prequel skupiający się na zakonie Bene Gesserit – dotarły do nas nowe wieści castingowe. Pokazano też pierwszy zwiastun!

Serial w uniwersum „Diuny” z pierwszym zwiastunem!

Tworzony z myślą o streamingu serialowy spin-off „Diuny” trafi na ekrany jako „Dune: Prophecy” – do premiery ma dojść jeszcze jesienią tego roku. Akcja serialu inspirowanego powieściową sagą Franka Herberta (i późniejszymi pracami Briana Herberta i Kevina J. Andersona) rozegra się na 10 tysięcy lat przed wydarzeniami zaprezentowanymi w filmowych „Diunach”.

Sprawdź też: Film o Supergirl ma już datę premiery! Kuzynkę Supermana zagra Milly Alcock

Fabuła skupi się na historii sióstr Harkonnen, które stają do walki z siłami zagrażającymi ludzkości i zakładają w tym celu sekretną organizację zrzeszającą grupę kobiet mających czuwać nad utrzymaniem porządku we wszechświecie. Grupa ta będzie stanowiła podstawę dla zakonu Bene Gesserit, którego nadrzędnym celem jest stworzenie Kwisatz Haderach, męskiego odpowiednika Bene Gesserit, potrafiącego podróżować nie tylko w przyszłości, ale także przeszłość.

Jihae dołącza do „Dune: Prophecy”. Aktorkę znacie z „Sukcesji” 

Z raportu zamieszczonego przez serwis Deadline dowiadujemy się teraz, że w produkcji pojawi się południowokoreańska aktorka Jihae. Możecie kojarzyć ją przede wszystkim z roli agentki PR Berry Schneider w celebrowanym serialu HBO, „Sukcesja”. W jej dorobku znajdziemy też takie tytuły jak „Altered Carbon” czy „Zabójcze maszyny” Petera Jacksona.

W prequelu obu widowisk Denisa Villeneuve'a (reżyser jest jednym z producentów serialu) Jihae wcieli się rolę Kashy, Wielebnej Matki zakonu Bene Gesserit, będącej też prawą ręką samego Padyszacha Imperatorka i jego osobistą Prawdomówczynią (ludzkim „wykrywaczem kłamstw”).

Sukcesja Jihae.JPG

Jihae i Desha Nekrasova w „Sukcesji” (zdj. HBO)

Aktorkę zobaczymy u boku Emily Watson („Czarnobyl”), Olivii Williams („Szósty zmysł”), Travisa Fimmela („Wikingowie”), Johdi May („Ostatni Mohikanin”), Marka Stronga („Pingwin”), Sarah-Sofie Boussnina („Nowa Ziemia”), Josha Heustona („Szkoła złamanych serc”), Chloe Lea („Naznaczony: Ostatni klucz”), Jade Anouka („Trauma”), Faoileann Cunningham („Wiking”), Edwarda Davisa („Skłodowska”), Aoife Hinds („,Cottontail”), Chrisa Masona („Wonderkid”) i Shalom Brune-Franklin („Turysta”).

Przed paroma dniami dowiedzieliśmy się też, że w serii pojawi się też słynna indyjska aktorka Tabu. Dwukrotnie nagrodzona przez Indyjską Akademię Filmową gwiazda pojawiała się między innymi w „Andhadhun”, „Drishyam: pozory mylą”, oscarowym filmie „Życie Pi” i „Haider”.

Długa droga na ekrany. „Dune: Prophecy” miało sporo problemów

Warto przypomnieć, że serial „Dune: Prophecy” (wcześniej zapowiadany jako „Dune: The Sisterhood”) przeszedł wyjątkowo wyboistą drogę w trakcie przygotowań do realizacji, a nawet podczas samych zdjęć. Prace na planie zostały przerwane w listopadzie 2022 roku – wkrótce po tym, jak ze stanowiskiem showrunnerki pożegnała się Diane Ademu-John pracująca nad projektem także jako scenarzystka i producentka wykonawcza. Z pracy nad projektem zrezygnował też reżyser Johan Renck (współtwórca „Czarnobyla” nie mógł dojść do porozumienia z producentami) serialu oraz dwie główne gwiazdy Shirley Henderson i Indira Varma. W efekcie tych zmian produkcja miała doczekać się mocnego kreatywnego resetu.

Sprawdź też: Na „Mortal Kombat 2” trzeba będzie jeszcze poczekać. Jest dokładna data kinowej premiery

Ostatecznie serialem zajęła się showrunnerka Alison Schapker, która odpowiadała wcześniej za takie produkcje jak „Agentka o stu twarzach”, „Lost: Zagubieni” czy „Almost Human”. 

źródło: Deadline / zdj. Warner Bros. / HBO