Nowego Michaela Scotta na SZCZĘŚCIE nie dostaniemy. Nowe „Biuro” będzie jak „The Mandalorian”

Nowe wieści o planowanej przez Grega Danielsa nowej wersji sitcomu „The Office”. W wywiadzie z głównym pomysłodawcą i producentem projektu wyjaśniono, że serial komediowy nie będzie remakiem przygód pracowników małego biura regionalnego firmy Dunder Mifflin, a nową produkcją osadzoną w tym samym świecie, co seria ze Steve'em Carellem.

To nie będzie nowa wersja „The Office”. Powstanie spin-off kultowego serialu

Przypomnijmy, że o powołaniu do życia nowej wersji amerykańskiego „The Office”, pod kierunkiem Grega Danielsa, dowiedzieliśmy się jeszcze kilka miesięcy. Pisano wówczas, że Daniels przygotuje odświeżoną produkcję z nowymi i starymi postaciami dla platformy streamingowej Peacock. Sugerowano zarazem, że w remake'u możemy zobaczyć nowe interpretacje postaci pokroju Michaela Scotta (Carrel) czy Jima Halperta (John Krasinski).

W najnowszej wypowiedzi, przytoczonej na łamach serwisu The Wrap, Daniels wyjaśnił, że nowego „Biura” nie należy traktować jako reboot sitcomu. Zarysowując główne założenie projektu producent powtórzył skojarzenie, o którym wspomniał też kilka lat temu: następny serial ma łączyć się z oryginalnym „The Office” w sposób podobny do tego, jak „The Mandalorian” stał się przedłużeniem świata „Gwiezdnych Wojen”.

„Nie myślę o takich rzeczach jako o rebootach” – tłumaczył Daniels. „Jestem zdania, że historię [opowiadaną w The Office] zakończyliśmy pięknie. Wszystkie postacie zostały domknięte. Nie wyobrażam sobie robienia tego samego serialu z inną obsadą. Mieliśmy najlepszą obsadę w historii telewizji (...) Rebooty mnie nie interesują. (...) Myślę o czymś w stylu tego, czym The Mandalorian jest dla uniwersum Gwiezdnych wojen. To mogłaby być ta sama ekipa filmowców robiąca dokument na inny temat. To coś, co mnie intryguje i wydaje mi się kreatywne”. 

The Office” przeszło do historii telewizji dziewięcioma znakomitymi sezonami emitowanymi w latach 2005-2013. Produkcja bazowała na brytyjskim serialu stworzonym przez Ricky'ego Gervaisa. Amerykańska wersja okazała się jednak zdecydowanie bardziej popularna od swojego pierwowzoru i podbiła serca milionów fanów na całym świecie. Obok Carella i Krasinskiego występowali tacy aktorzy jak: Jenna Fischer, Rainn Wilson, Angela Kinsey, B.J. Novak, Ed Helms, Melora Hardin oraz Leslie David Baker.

Wszystkie sezony produkcji dostępne są w Polsce na platformach: SkyShowtime, HBO Max, Prime Video, i Netflix

Źródło: The Wrap / zdj. NBC