Nowy Bond nie został jeszcze wybrany. Następcą Craiga nie będzie kobieta

Premiera nowego „Bonda”, którym z rolą Agenta 007 pożegna się Daniel Craig, została ostatnio przesunięta na kwiecień 2021 roku. W sieci pojawiły się jednak pogłoski, że producenci serii wybrali już aktora mającego zaprezentować widzom kolejną interpretację najpopularniejszego szpiega w historii kina. Do plotek odniosła się właśnie Barbara Broccoli stojąca na czele producentów franczyzy.

Ostatnie plotki sugerowały, że Broccoli wspólnie z innymi producentami filmowych przygód Bonda zdecydowali już, który aktor zagra nowego Agenta 007, a wybrańcem miał rzekomo okazać się Tom Hardy. Według przecieków aktor pojawił się podobno na przesłuchaniu do roli w czerwcu tego roku i otrzymał angaż. W najnowszym wywiadzie Barbara Broccoli stwierdziła jednak, że nowy odtwórca Bonda nie został jeszcze wybrany i dodała, że jego znalezieniem twórcy będą zajmowali się dopiero po wypuszczeniu do kin filmu „Nie czas umierać”.

Zawsze powtarzam, że można kochać tylko jedną osobę na raz. Kiedy film się ukaże i minie trochę czasu od premiery, to dopiero wtedy będziemy zajmować się przyszłością serii. Na razie nie możemy myśleć o niczym innym poza Danielem.

Broccoli zapowiedziała także, że nowy Bond nie będzie kopią Craiga i widzowie zobaczą nową interpretację Agenta 007. Na koniec dodała jeszcze, że według niej nowy Bond nie musi być koniecznie białym mężczyzną oraz zasugerowała, że Craiga w roli Bonda nie zastąpi kobieta.

Nie musi to być biały mężczyzna. Przynajmniej nie dla mnie. (..) Powinniśmy tworzyć nowe role dla kobiet, a nie tylko zmieniać męskie postacie w żeńskie.

Wygląda więc na to, że nie potwierdzą się plotki sugerujące przejęcie roli Bonda przez nową agentkę MI6, którą zagrała Lashana Lynch.

Pierwotnie planowano, że film „Nie czas umierać” zadebiutuje na ekranach kin 4 kwietnia, ale rozprzestrzeniająca się po świecie epidemia koronawirusa sprawiła, że premiera została przesunięta na listopad. I ta data nie została jednak utrzymana. Ostatnio przedstawiciele MGM oraz producenci filmu Michael G. Wilson i Barbara Broccoli poinformowali, że film wejdzie do kin dopiero 2 kwietnia 2021 roku.

źródło: gamesradar.com / zdj. Metro-Goldwyn-Mayer / Columbia Pictures