Nowy „Człowiek z blizną” stracił reżysera. Luca Guadagnino porzuca kolejny projekt

Planowana od przeszło trzech lat nowa wersja kultowego „Człowieka z blizną” straciła reżysera. To już kolejny projekt, z którym na przestrzeni ostatnich tygodni rozstał się Luca Guadagnino.

Nowa wersja „Człowieka z blizną” straciła reżysera. Guadagnino rozstał się z filmem

Jeszcze w maju 2020 roku ogłoszono, że studio Universal Pictures jest gotowe do tego, aby na poważnie zabrać się za realizację kolejnej wersji „Człowieka z blizną”. Zdecydowano wówczas, że reżyserią filmu zajmie się Luca Guadagnino, twórca, który największą sławę zyskał za sprawą produkcji „Tamte dni, tamte noce”. Od ponad trzech lat nie pojawiły się jednak żadne informacje na temat postępu prac nad projektem – przez chwilę mówiono, że jednym z kandydatów do głównej roli jest Michael B. Jordan, ale temat ucichł. Teraz wracamy do tematu filmu, ale nie za sprawą dobrych informacji. Okazuje się, że Guadagnino rozstał się z projektem i nie zajmie się wyreżyserowaniem nowego „Człowieka z blizną”.

Jest to już drugi projekt, który twórca porzucił w ostatnich tygodniach. Niedawno informowaliśmy, że reżyser porzucił filmową biografię o Audrey Hepburn, w którą miała wcielić się Rooney Mara. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że film o legendarnej aktorce jest nadal rozwijany bez udziału Guadagnino i najpewniej stanie się tak także w przypadku „Człowieka z blizną”. 

Studio Universal Pictures nie będzie zapewne skore do szybkiego rezygnowania z projektu mającego tak duży potencjał, tym bardziej że, że scenariusz do filmu stworzony przez braci Coen jest już gotowy. Nie byłby to też pierwszy remake „Człowieka z blizną”. Pierwsza produkcja trafiła do kin jeszcze w 1932 roku i opowiadała o włoskim imigrancie próbującym odnaleźć się w czasach wielkiego kryzysu. Ta najpopularniejsza pojawiła się na dużym ekranie w 1983 roku. Film wyreżyserowany przez Briana DePalme, w którym zagrali Al Pacino i Michelle Pfeiffer zabierał nas do Miami i opowiadał o imigrancie z Kuby. Najnowsza wersja miała ponownie zmienić lokalizacje i rozgrywać się w Los Angeles.

źródło: thehindu.com / zdj. Universal Pictures