Nie będzie filmu o legendzie kina. Rooney Mara nie zagra Audrey Hepburn

Jeden z najbardziej wyczekiwanych projektów od platformy Apple TV+ nie doczeka się jednak realizacji. Luca Guadagnino, mający w dorobku remake „Suspirii” z Dakotą Johnson oraz „Tamte dni, tamte noce” nie zrealizuje zapowiedzianego przeszło rok temu filmu o słynnej aktorce Audrey Hepburn.

Nie będzie filmu o Audrey Hepburn. Projekt Guadagnino porzucony

Na początku tego roku Rooney Mara mająca wcielić się w ikonę Hollywood zapowiadała, że film biograficzny miał zostać nakręcony jeszcze w tym roku, ale najnowszą aktualizację na temat projektu ujawnił właśnie sam Guadagnino. Reżyser twierdzi, że projekt został całkowicie porzucony. Włoski filmowiec nie wyjaśnił, dlaczego film został anulowany.

Hepburn wygrała pierwszego Oscara w 1953 roku, za udział w filmie „Rzymskie wakacje”. Aktorka miała wówczas zaledwie 24 lata, gdy stała się jedną z największych kulturalnych ikon całego pokolenia, a zarazem wizytówkową postacią Złotej Ery Hollywoodu. A jednak, pod publicznym wizerunkiem aktorki kryła się chronicznie niedożywiona w dzieciństwie, opuszczona przez ojca dziewczynka, dorastająca w ciężkich warunkach okupowanej przez Niemców Holandii. Guadagnino znany między innymi jako twórca nowej „Suspirii” z Dakotą Johnson oraz romansu „Tamte dni, tamte noce” był ostatnio wyjątkowo zapracowany. W przyszłym roku zobaczymy jego film „Challengers” z Zendayą w roli głównej.

Niedawno reżyser skończył także prace przy filmie „Queer”, którego gwiazdą jest Daniel Craig. W międzyczasie w planach reżysera znajduje się cały czas także adaptacja „Władcy much” oraz remake „Człowieka z blizną”, do którego scenariusz napisali bracia Coen. Fanom Audrey Hepburn pozostaje natomiast mieć nadzieję, ze realizacji doczeka się serialowa biografia o aktorce, którą ma przygotowywać scenarzystka i producentka Jacqueline Hoyt („The Good Wife”).

Konicznie sprawdź też:

źródło: worldofreel.com / zdj. Paramount Pictures / Kathy Hutchins / depositphotos