Nowy film z Anne Hathaway i Thomasin McKenzie dostał datę premiery. To będzie mroczna historia miłosna

Anne Hathaway i Thomasin McKenzie zagrały główne role w thrillerze „Eileen” będącym adaptacją bestsellerowej powieści amerykańskiej pisarki Ottessy Moshfegh. Otrzymaliśmy właśnie potwierdzenie, kiedy film trafi na ekrany kin.

Scenariusz na podstawie powieści napisali Luke Goebel i Moshfegh. W gronie producentów są Stefanie Azpiazu oraz Peter Cron. Reżyserią zajął się z kolei William Oldroyd debiutujący w pełnometrażowym kinie filmem „Lady M.” z 2016 roku. W nowym raporcie serwisu Deadline czytamy, że produkcja trafi na ekrany jeszcze w tym roku. Wytwórnia NEON ustaliła datę premiery na 8 grudnia (tydzień wcześniej – 1 grudnia – film będą mogli zobaczyć mieszkańcy Nowego Jorku i Los Angeles). Niestety nie potwierdzono jeszcze, kiedy produkcję będą mogli obejrzeć polscy widzowie

Główną bohaterką filmu jest tytułowa Eileen (w tej roli Thomasin McKenzie), młoda kobieta pracująca w miejscowym więzieniu dla młodzieży. Codzienność obcowania z trudnymi przypadkami sprawiła, że dziewczyna stała się zdystansowana i obojętna na ponurą naturę swojego pracowniczego środowiska. Wszystko zmienia się o 180 stopni, kiedy w jej otoczeniu pojawia się dr Rebecca St. John (w tej roli Anne Hathaway).

Sprawdź też: Netflix posłuchał fanów? Skasowany serial jednak POWRÓCI z upragnionym trzecim sezonem!

Eileen od razu daje się zauroczyć czarującej i enigmatycznej kobiecie. Gdy bohaterki zbliżają się do siebie, Eileen zaczyna odkrywać nowe aspekty swojej osobowości i pragnień. Jej metamorfoza przybiera jednak niepokojący obrót, gdy Rebecca ujawnia swój mroczny sekret, który sprowadza Eileen na złowrogą ścieżkę.

W obsadzie filmu są także Shea Whigham („Joker”), Marin Ireland (Aż do piekła) i Owen Teague („Pani Fletcher”).

źródło: Deadline.com / zdj. NEON