Nowy film z Danielem Craigiem będzie pełen skandalicznych scen seksu. Tak zapowiada się „Pedał”

Jesienią tego roku Luca Guadagnino wprowadzi na ekrany kin swój kolejny film. Reżyser, którego produkcja „Challengers” z Zendayą w roli głównej określana była mianem jednego z najseksowniejszych filmów ostatnich lat, tym razem pokaże homoseksualny romans, w którym wystąpił Daniel Craig. Reżyser zapowiada, że w filmie pojawi się wiele skandalicznych scen seksu.

Daniel Craig zagrał w homoseksualnym romansie. Reżyser zapowiada skandaliczne sceny seksu

Daniel Craig pracuje od niedawna na planie trzeciej części detektywistycznej serii „Na noże” w reżyserii Riana Johnsona, ale nie będzie to wcale najbliższy projekt, w którym zobaczymy byłego Jamesa Bonda. Aktor już tej jesieni pojawi się w kinach w następnym filmie Luki Guadagnina. Twórca mający w swoim dorobku „Challengers” oraz „Do ostatniej kości” zabrał się za ekranizację powieści „Pedał” autorstwa Williama S. Burroughsa wydanej w 1953 roku.

Bohaterem książki opartej częściowo na autobiograficznych wątkach autora jest niejaki William Lee, samotny mężczyzna, który ucieka przed przytłaczającą i narkotyczną atmosferą Nowego Jorku do stolicy Meksyku, miejsca, w którym krzyżują się losy wielu podobnych mu wyrzutków. Poznawszy niejakiego Gene'a Allertona, bohater nawiązuje z młodym mężczyzną wyjątkową relację, wolną od obrzydzenia i niechęci, choć zarazem obojętną i pasywną. Razem ruszają w szaloną podróż przez Amerykę Południową. Za cel obierają sobie odnalezienie pewnej tajemniczej halucynogennej rośliny

Sprawdź też: Marvel szykuje serial o nowej superbohaterce. Taylor Swift przymierzana do roli!

W najnowszym wywiadzie dla Cinecitta reżyser pokusił się o ujawnienie, czego możemy spodziewać się po jego nowym projekcie i zapowiadał, że „Queer” będzie zawierał liczne i skandaliczne sceny seksu. „Pedał będzie moim najbardziej osobistym filmem” – przekonywał Guadagnino. „To hołd dla Powella i Pressburgera. Widziałem Czerwone trzewiki [muzyczny melodramat z 1948 roku w reżyserii Emerica Pressburgera i Michaela Powella – przy. red.] co najmniej 50 razy i myślę, że doceniliby sceny seksu w Queer, które są liczne i dość skandaliczne”.

Guadagnino jest w ostatnich latach jednym z najbardziej zapracowanych reżyserów. Już na początku lipca rozpoczną się zdjęcia do jego kolejnego filmu zatytułowanego „After the Hunt”, w którym główne role zagrają: Julia Roberts, Andrew Garfield i Ayo Edebiri. Produkcja zapowiadana jest jako hołd dla kina Bergman Woody’ego Allena. W planach reżysera znajdują się obecnie także trzy inne projekty.

zdj. MGM