Nowy horror na motywach „Draculi” od współtwórczyni „Opowieści podręcznej” z pierwszym zwiastunem

Sony pokazało w sieci pierwszy zwiastun nowego horroru zainspirowanego kultowym „Draculą”. Za film noszący tytuł „The Invitation” odpowiada Jessica M. Thompson, mająca w dorobku pracę na planie „Opowieści podręcznej”. 

The Invitation” to zainspirowaną klasyczną powieścią Brama Stokera współczesna historia młodej kobiety, która odkrywa szeroko zakrojoną konspirację o „upiornie gotyckich korzeniach”. Oto oficjalny opis fabuły:

Po śmierci matki i nie mając żadnych innych krewnych, Evie (Nathalie Emmanuel) decyduje się na wykonanie testu DNA. Wkrótce odkrywa swojego dawno zaginionego kuzyna, o którego istnieniu nigdy nie została poinformowana. Mężczyzna zaprasza ją na wystawne wesele na angielskiej wsi. Mimo początkowego zauroczenia nowym towarzystwem, Evie zostaje wkrótce zmuszona do rozpaczliwej walki o przetrwanie. Odkrywa zarazem, że jej krewniacy skrywają przerażające sekrety, a za ich hojnością kryją się makabryczne intencje.

Obok Emmanuel, znaną z „Gry o Tron” na ekranie pojawią się Thomas Doherty („Katarzyna Wielka”), Hugh Skinner, Sean Pertwee, Courtney Taylor, Alana Boden i Stephanie Corneliussen Scenariusz „The Invitation” napisała Blair Butler. Poprawki do tekstu zostały naniesione przez samą reżyserkę. Produkuje Emile Gladstone.

Kinowa premiera filmu odbędzie się już 26 sierpnia tego roku.

Sprawdź też: „Last Voyage of the Demeter” opóźniony. Spin-off „Draculi” trafi do kin ponad pół roku później

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Sony