Nowy „Obcy” coraz bliżej. Wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do nowej odsłony. Jest też roboczy tytuł

Wygląda na to, że wytwórnia 20th Century Studios wyznaczyła dokładny termin rozpoczęcia prac na planie nowego filmu o Obcym. Zdjęcia do widowiska, za które jako reżyser odpowie urugwajski filmowiec Fede Álvarez, ruszają już na początku przyszłego roku.

O projekcie usłyszeliśmy pierwszy raz w marcu tego roku, kiedy poinformowano, że Disney nie zamierza odpuszczać filmowego uniwersum „Obcego” i oprócz zapowiedzianego serialu (dla stacji FX szykuje go obecnie Noah Hawley, twórca „Fargo”) zlecił także realizację pełnometrażowej produkcjiÁlvarez, mający wyreżyserować film, ma w swoim dorobku takie produkcje jak „Nie oddychaj”, „Martwe zło” oraz „Dziewczyna w sieci pająka”. Twórca zajął się także przygotowaniem scenariusza.

Według nowych informacji, zamieszczonych wcześniej w tym tygodniu na łamach serwisu Production List, prace na planie mają ruszyć już na początku przyszłego roku. Dokładna data wskazuje, że pierwszy klaps padnie dokładnie 6 lutego w Budapeszcie. Warto dodać, że projekt nosi obecnie roboczy tytuł „Alien: Romulus”

Z główną rolą w projekcie łączona jest Cailee Spaeny znana między innymi z serialu „Mare z Easttown”. Niewiele wiemy na temat samej fabuły produkcji, ale zakulisowe źródła ujawniają, że włodarze 20th Century są wyjątkowo podekscytowani tekstem przygotowanym przez Álvareza i nadali projektowi priorytetowy status. Jeśli chodzi o historię, to możemy być na razie pewni tylko tego, że Xenomorph ponownie stanie się wyjątkowo śmiercionośnym zagrożeniem dla przedstawicieli ludzkiego gatunku. Ridley Scott będzie czuwał nad filmem jako producent za pośrednictwem swojej firmy Scott Free.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Disney