Nowy serial od twórcy „Yellowstone” zawitał do Polski. O czym opowiada?

Dopiero co zakończyła się w Polsce emisja serialu „Special Ops: Lioness”, a platforma SkyShowtime serwuje nam już kolejną pozycję z tak zwanego Sheridanverse. Twórca popularnego „Yellowstone” wraca do klimatu Dzikiego zachodu i serwuje nam kolejny serialowy western.

Co obejrzeć? Nowy serial „Stróżowie Prawa: Bass Reeves” trafił na SkyShowtime

Na SkyShowtime wpadły dzisiaj dwa pierwsze odcinki serialu „Stróżowie Prawa: Bass Reeves”. Widzowie ze Stanów Zjednoczonych mogli oglądać nowy serial Taylora Sheridana od 5 listopada, a jego emisja dobiegła końca po ośmiu odcinkach 17 grudnia. Teraz produkcja zawitała także do naszego kraju, ale mimo wyemitowania już wszystkich epizodów w USA nie otrzymaliśmy od razu dostępu do całego sezonu. Na początek udostępniono tylko dwa odcinki, a kolejne będą emitowane co tydzień w poniedziałek. Finału doczekamy się więc dopiero 29 stycznia.

Serial opowiada historię tytułowego Bassa Reevesa i tego, jaką drogę przebył od bycia niewolnikiem do rozpoczęcia pracy w roli stróża prawa i zostania pierwszym czarnoskórym szeryfem na zachód od Missisipi. Mimo aresztowania ponad 3 000 przestępców w trakcie swojej kariery ciężar odznaki był dla Reevesa i jego rodziny wyjątkowo odczuwalny.

Sprawdź też: Miał podbić kina, a został wielkim niewypałem. Nowy film science fiction zmierza na Disney+.

Bass Reeves serial opinie

Głównego bohatera zagrał David Oyelowo, którego niedawno widzieliśmy na małym ekranie w serialu „Silos” od platformy Apple TV+. W swoim aktorskim dorobku ma także filmy „Interstellar” i „Służące”. Najnowsza produkcja stworzona przez Taylora Sheridana dla platformy Paramount+ spodobała się zarówno krytykom, jak i widzom. Pierwsi wystawili jej 81% pozytywnych recenzji przy 26 tekstach, a drudzy aż 95% pozytywnych głosów. Wśród recenzentów średnia ocena wynosi co prawda tylko 6,60 w dziesięciostopniowej skali, ale wśród widzów jest to już 4,70 na 5.

W obsadzie serialu są także: Lauren E. Banks, Demi Singleton, Forrest Goodluck, Barry Pepper, Donald Sutherland, Dennis Quaid, Shea Whigham i Garrett Hedlund.

zdj. Paramount+