Nowy Superman będzie miał psa. James Gunn potwierdza obecność Krypto w nowym filmie DC

Promując „Strażników Galaktyki 3”, czyli swój ostatni film w Marvelu reżyser i scenarzysta James Gunn ujawnia też coraz więcej informacji na temat swojego kolejnego projektu, którym będzie produkcja o Supermanie. Dowiedzieliśmy się właśnie, że nowemu Człowiekowi ze stali będzie towarzyszył wierny czworonóg.

W filmie „Superman Legacy” pojawi się pies Krypto

Ostatnio Gunn zdradził, że w obsadzie jego debiutanckiego filmu o przygodach Supermana pojawi się kilka znanych fanom Marvela nazwisk. Reżyser potwierdził, że w filmie „Superman Legacy” zobaczymy niektórych aktorów znanych ze „Strażników Galaktyki”. Teraz z kolei James Gunn ujawnił kolejny szczegół na temat samej fabuły filmu. Okazuje się, że na ekranie pojawi się Krypto, pies Supermana znany doskonale fanom komiksowych opowieści o Człowieku ze stali. Ostatnio Krypto odegrał też istotną rolę w animowanej produkcji „DC Liga Super Pets”. Warto w tym miejscu odnotować, że oprócz filmu o Supermanie DC Studios przygotowuje też produkcję o przygodach Supergirl pod tytułem „Supergirl: Woman of Tomorrow”. W komiksie o tym samym tytule Krypto odgrywał istotną rolę, więc niewykluczone, że filmowa wersja najwierniejszego przyjaciela Supermana będzie istotną częścią świata budowanego przez Gunna i pojawi się także w filmowej produkcji o kuzynce Clarka Kenta.

Sprawdź też: Drugi sezon Lokiego znowu opóźniony. Co z rolą Kanga i przyszłością Jonathana Majorsa?

Informacja o pojawieniu się psa Supermana uzupełnia poprzednie informacje ujawnione o projekcie, który zapowiadany jest jako produkcja mająca pokazać młodszą wersję popularnego herosa od tej, którą oglądaliśmy w produkcji z udziałem Henry'ego Cavilla. „Superman Legacy” opowie historię Clarka Kenta, który usiłuje połączyć swe kryptońskie dziedzictwo z wychowaniem na Ziemi. Obok protagonisty na ekranie mają pojawić się także Lois Lane, Jimmy Olsen oraz Lex Luthor

Przypomnijmy, że prace nad scenariuszem do nowego filmu o Supermanie zostały już zakończone i aktualnie projekt jest już w fazie przedprodukcji. Prace na planie ruszą na początku przyszłego roku. Zdjęcia będą kręcone w Atlancie w stanie Georgia. Kinowa premiera filmu „Superman Legacy” została zaplanowano na 11 lipca 2025 roku.

zdj. DC Comics