Drugi sezon Lokiego znowu opóźniony. Co z rolą Kanga i przyszłością Jonathana Majorsa?

Drugi sezonLokiego” mieliśmy zobaczyć wiosną tego roku, ale z tych planów pozostały jedynie wspomnienia. Marvel zdecydowanie opóźnił premierę nowej produkcji z Tomem Hiddlestonem i wygląda na to, że nie zobaczymy jej na Disney+ jeszcze przez kilka miesięcy. Ważą się także losy samego Jonathana Majorsa, który musi mierzyć się z oskarżeniami o przemoc.

Loki” znowu zalicza opóźnienie. Serial dopiero jesienią

Serial „Loki” miał powrócić na mały ekran w pierwszej połowie bieżącego roku. Tak się jednak nie stanie i produkcja trafi do nas najwcześniej późną jesienią. Najnowsze przecieki ujawniają, że Marvel przygotowuje drugi sezon swojego oryginalnego serialu na premierę w październiku. Wcześniej mówiło się, że Tom Hiddleston może powrócić na Disney+ jako tytułowy bohater w okolicach września.

Sprawdź też: „Strażnicy Galaktyki 3” – recenzja filmu. Marvel wstaje z kolan.

Zza kulis produkcji docierają informacje sugerujące, że na opóźnienie premiery złożyło się kilka czynników.  Mówi się głównie o problemach z fabułą, która miała być do końca dopracowywana w Marvelu, tak aby studio miało pewność, że zaprezentowana widzom historia będzie tak dobra jak to tylko możliwe. Jest to pokłosie powrotu Boba Igera do Disneya i jego deklaracji, że studio ma stawiać na jakość, a nie na ilość produkcji tworzonych dla streamingu i do kin. Oczywiście Marvel musi mierzyć się także z kłopotliwą sytuacją, do której doprowadził studio Jonathan Majors. Aktor wcielający się w MCU w Kanga Zdobywcę został oskarżony o przemoc domową i czeka na proces. Od początku mówiło się, że Majors będzie istotną częścią drugiego sezonu i ma pojawić się w serialu jako kilka wariantów Kanga.

Co z rolą Jonathana Majorsa? Kang pojawi się w 2. sezonie

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że aktor nie zostanie usunięty z serialu i znajdzie się w obsadzie nowych odcinków. Na jego całkowite usunięcie z produkcji jest już zwyczajnie za późno i Marvel nie podjął jeszcze decyzji co do jego przyszłości po drugim sezonie „Lokiego”. Nie oznacza to jednak, że studio nie ma już planu awaryjnego. Wytwórnia cały czas monitoruje sprawę Majorsa i rozpoczęła przygotowania do przekształcenia roli Kanga, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wszystko będzie zależało od tego, czy aktor zostanie oczyszczony z zarzutów.

Sprawdź też: Tak będzie wyglądała platforma Max. HBO pokazało nowy serwis streamingowy.

W obsadzie drugiego sezonu wracają: Owen Wilson (jako Mobius M. Mobius), Gugu Mbatha-Raw (jako Ravonna), Sophia Di Martino (jako Sylvie), Eugene Cordero (jako Casey). Jednego z nowych bohaterów serialu zagrał natomiast Ke Huy Quan

źródło: thecosmiccircus.com / zdj. Marvel