Nowy Superman już znalazł swoją Lois Lane. Casting do filmu na ostatniej prostej

Jesteśmy o krok od poznania nowego Supermana i nowej Lois Lane. Pojawili się też nowi faworyci do zagrania nowej wersji kultowego przeciwnika Człowieka ze stali. Mówiąc krótko: casting do nowego filmu Jamesa Gunna jest już na finałowym etapie.

Superman i Lois Lane dobrani w pary. Trwa finałowy etap castingu

Zgodnie z zapowiedziami w siedzibie Warnera odbyły się ostatnio próbne nagrania do filmu „Superman Legacy”. Ja na razie ekranowe testy nie wyłoniły jeszcze nazwisk, które stworzą obsadę nowego widowiska tworzonego przez Jamesa Gunna, ale zakulisowe źródła donoszą, że zwycięzców możemy poznać jeszcze w tym tygodniu. O rolę Clarka Kenta walczą trzej aktorzy: David Corenswet, którego niedawno mogliśmy oglądać obok Mii Goth w horrorze „Pearl”, Nicholas Hoult znany ostatnio z głównej roli w filmie „Renfield” oraz Tom Brittney. Z kolei o rolę Lois Lane rywalizują: Emma Mackey mająca na koncie rolę w serialu „Sex Education”, Rachel Brosnahan, która pożegnała się ostatnio z rolą w serialu „Wspaniała pani Maisel” i Phoebe Dynevor znana głównie z hitowego serialu „Bridgertonowie” od Netfliksa.

BREAKING NEWS: Mamy nowego Supermana i nową Lois Lane! To oni zagrają w filmie Jamesa Gunna.

Cała szóstka wzięła udział w testowych nagraniach, które zorganizowana w siedzibie Warnera w sobotę 17 czerwca. Aktualnie James Gunn jest na etapie prezentowania nagrań grupie decydentów z Warnera, w której znajduje się między innymi dyrektor generalny spółki, David Zaslav. O ile finałowy werdykt nie wyciekł jeszcze do mediów, o tyle pojawiło się kilka interesujących szczegółów na temat tego, jak przebiegał casting. Pierwszego dnia James Gunn dobrał w pary kandydatów do głównych ról i przeprowadzał próbne nagrania w następujących duetach: Nicholas Hoult i Rachel Brosnahan, Tom Brittney i Phoebe Dynevor, a także David Corenswet i Emma Mackey. W sobotę aktorzy nagrywali sceny odgrywając role Clarka Kenta i Lois Lane.

superman i lois lane.jpg

Lois Lane już wybrana? Kto zagra złoczyńcę?

Następnego dnia trójka aktorów aspirujących do głównej roli w nowej produkcji Warnera pojawiła się na testowych nagraniach, aby założyć strój Supermana. Co jednak ciekawe, z kandydatek starających się o rolę Lois Lane w siedzibie wytwórni pojawiła się wówczas już tylko Emma Mackey. Źródła zastrzegają jednak, że nie musi to wcale oznaczać, że to właśnie Mackey została wybrana do roli, chociaż trudno nie wyciągnąć właśnie takich wniosków. Decyzja o tym, kto zagra Supermana i Lois Lane może zapaść jeszcze w tym tygodniu. Pojawiły się też nowe informacje dotyczące tego, kto może stanąć w opozycji do nowego Supermana w jego pierwszym solowym filmie. Okazuje się, że faworytami do zagrania Lexa Luthora w produkcji Jamesa Gunnabracia Alexander i Bill Skarsgardowie. Nie jest obecnie jasne, czy Nicholas Hoult, który początkowo był przymierzany właśnie do roli złoczyńcy również znajduje się na liście potencjalnych kandydatów do roli Luthora.

Prace na planie „Superman Legacy” ruszą na początku przyszłego roku. Zdjęcia będą kręcone w Atlancie w stanie Georgia. Kinowa premiera filmu odbędzie się 11 lipca 2025 roku.

Bill i Alexander Skarsgård.jpg

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros. / ITV / Disney /Prime Video / Netflix / Disney