Obsada „Brooklyn Nine-Nine” pomoże protestującym z wpłacaniem kaucji

Showrunner i obsada policyjnej komedii „Brooklyn Nine-Nine” wpłacą kwotę 100 tysięcy dolarów na konto organizacji National Bail Fund. Fundusze zostaną przeznaczone na rzecz wpłacania kaucji związanych z zatrzymanymi uczestnikami ruchu Black Lives Matter i ofiarami policyjnej brutalności.

O inicjatywie twórców hitowego serialu poinformował showrunner Dan Goor. Na swoim Twitterze zachęcał swoich obserwujących do poszukiwania lokalnych oddziałów funduszu kaucyjnego. W całych Stanach Zjednoczonych funkcjonuje około sześćdziesięciu tego rodzaju organizacji. 

Obsada i showrunner „Brooklyn 99” potępiają zabójstwo George'a Floyda i wspierają ludzi protestujących na terenie całego kraju. Wspólnie przelaliśmy na konto National Bail Fund kwotę 100 tysięcy dolarów. Zachęcamy was do sprawdzenia gdzie znajduje się wasz lokalny oddział. Sieć National Bail Fund będzie dobrym miejscem by zacząć szukać. #blacklivesmatter

Osobne oświadczenia w tej samej sprawie pojawiły się na profilach społecznościowych obsady: Andy'ego Samberga, Andre Braughera, Stephanie Beatriz, Terry'ego Crewsa i Melissy Fumero. 

Wczoraj dowiedzieliśmy się też, że studio Bad Robot zdecydowało się wspomóc protestujące organizacje kwotą 10 milionów dolarów. Więcej w tej sprawie przeczytacie w tym miejscu.

źródło: CBR / zdj. NBC