„Old” wygrywa pierwsze weekendowe starcie z filmem „Snake Eyes”

W ten weekend o uwagę amerykańskich widzów walczą dwie nowe premiery, które można zobaczyć wyłącznie na dużym ekranie. Zwycięsko z pierwszej rundy wyszedł nowy thriller M. Night Shyamalana pod tytułem „Old”. Produkcja zliczyła lepszy wynik niż „Snake Eyes: Geneza G.I.Joe”.

Podczas czwartkowych pokazów wieczornych rozpoczętych o godzinie 19:00 film „Old” zebrał od widzów 1,5 mln dolarów2750 kin. Produkcja „Snake Eyes: Geneza G.I.Joe” mogła z kolei liczyć na 1,4 mln dolarów. Jej pokazy również wystartowały o godzinie 19:00, ale film był wyświetlany w nieco mniejszej liczbie kin (2662).

Przed weekendem wydawało się, że „Snake Eyes” powinien poradzić sobie z pokonaniem nowego filmu Shyamalana, ale produkcja spotkała się z wyjątkowo chłodnym przyjęciem przez krytyków – w serwisie RottenTomatoes film może liczyć na 41% pozytywnych ocen przy 67 recenzjach. Co prawda „Old” również nie usatysfakcjonował przeważającej części krytyków (pozytywne recenzje stanowią 57%), ale M. Night Shyamalan zdążył już przyzwyczaić nas do mocnego polaryzowania widowni swoimi filmami. W tym kontekście najnowsze widowisko reżysera wypada i tak lepiej niż jego poprzedni film pod tytułem „Glass”, który pozytywnie oceniło tylko 37% recenzentów.

Czwartkowy wynik „Old” wypada lepiej niż te osiągane przez tegoroczne produkcje „Escape Room: Najlepsi z najlepszych” (1,2 mln dolarów w czwartek i 8,8 mln w weekend) oraz „Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko” (1,33 mln dolarów w czwartek i 12,5 mln w weekend). Ostatnie dwa filmy Shyamalana debiutujące przed pandemią mogły z kolei liczyć na czwartkowe wpływy wynoszące 2 mln w przypadku produkcji „Split” i 3,7 mln w przypadku „Glass”.

zdj. Universal Pictures