On wrócił! Jigsaw i kolejne makabryczne pułapki w zwiastunie „Piły X”

Jigsaw wróci do filmowego świata za sprawą nowej odsłony serii „Piła”. Zobaczcie, jak zapowiada się dziesiąta już część cyklu zapoczątkowanego w 2004 roku przez Jamesa Wana.

O czym opowie „Piła X”? To będzie prequel!

John Kramer (Tobin Bell) powraca. Najbardziej niepokojąca jak dotąd odsłona serii „Piła” odkryje nieopowiedziany do tej pory rozdział najbardziej osobistej gry Jigsawa. Pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części, chory i zdesperowany John jedzie do Meksyku na ryzykowną i eksperymentalną operację w nadziei na cudowne wyleczenie jego raka – tylko po to, by odkryć, że cała operacja jest oszustwem mającym na celu oszukiwanie najbardziej bezbronnych i zdesperowanych ludzi szukających pomocy. To daje mu nowy cel i niesławny seryjny morderca powraca do swojej pracy, zmieniając życie oszustów w charakterystyczny dla siebie sposób:  za pomocą podstępnych, szalonych i pomysłowych pułapek.

Sprawdź też: Napoleon jak Hitler i Stalin? Ridley Scott zapowiada krwawe widowisko.

W obsadzie filmu są też Shawnee Smith, Synnøve Mocody Lund, Steven Brand i Michael Beach. Wyreżyserowaniem „Piły X” zajął się Kevin Greutert pracujący przy częściach „Piła VI” i „Piła 3D” i jako montażysta miał swój udział przy powstawaniu pierwszych pięciu odsłon. Do kin horror „Piła X” wejdzie już 29 września tego roku.

zdj. Lionsgate