Orientacja seksualna Jaskra potwierdzona. Wiemy, z kim poromansuje trubadur w 3. sezonie „Wiedźmina”

Jaskier zakocha się w kimś w trzecim sezonie. Tę postać znają fani książkowych pierwowzorów” – zdradzała w materiałach o „Wiedźminie” showrunnerka serialu Netfliksa, Lauren S. Hissrich. Choć twórczyni serii nie wyjawiła, o kogo dokładnie chodzi, spoilery z najbliższych odcinków pojawiły się już na łamach fanowskiego serwisu o rodzimym zabójcy potworów. 

Serialowy Jaskier będzie biseksualny. Netflix pokaże nowy romans trubadura w 3. sezonie „Wiedźmina”

W trzecim sezonie zobaczymy kolejne przygody Geralta, Jaskra, Yennefer i Ciri – tym razem będą one oparte przede wszystkim na drugim tomie sagi Andrzeja Sapkowskiego, czyli „Czasie pogardy”. Możemy jednak spodziewać się, że podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon serialu, i tym razem twórcy zaplanowali odejścia od treści pierwowzoru. Uwaga, przypominamy, że poniżej będzie spoiler.

Jednym z nich będzie pełnoprawna historia miłosna z udziałem trubadura Jaskra, granego przez Joeya Bateya. Z nowego raportu serwisu Redanian Intelligence, odpowiedzialnego za wiele potwierdzonych przecieków z serialu Netfliksa, wynika, że w trzecim sezonie twórcy potwierdzą biseksualizm Jaskra. Jednocześnie bohater zwiąże się – a przynajmniej nawiąże bliższą miłosną relację – z nie kim innym, a redańskim księciem Radowidem, w którego wciela się Hugh Skinnger. Dodajmy, że w serialowej adaptacji młody arystokrata nie jest synem króla Vizimira II Sprawiedliwego – jak miało to miejsce w książkach – a jego młodszym, błyskotliwym bratem

Sprawdź też: „Wiedźmin” mógł zakończyć się na 3. sezonie wraz z odejściem Henry'ego Cavilla

Przy okazji raportu serwis przypomina o doniesieniach z końcówki 2021 roku, które wskazywały na trwające castingi do roli Radowida. Scena, którą odgrywali kandydaci, miała przedstawiać księcia flirtującego z niezręcznie odpowiadającym mu Jaskrem. Redanian Intelligence dodaje, że scena ta miała ostatecznie znaleźć się w trzecim sezonie. Obaj bohaterowie będą flirtować na przestrzeni kilku odcinków i ostatecznie wymienią ze sobą pocałunek. 

Wiedźmin” – kiedy zobaczymy 3. sezon? Opis fabuły

W trzecim sezonie Geralt, Ciri i Yennefer — której powierzono szkolenie dziewczyny — trafią do twierdzy w Aretuzie. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w Ciri, bohaterowie trafiają w sam środek ukrytego konfliktu, pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności.

Obok Henry'ego Cavilla w głównych rolach powrócą Anya Chalotra jako Yennefer z Vengerbergu oraz Freya Allan jako księżniczka Cirilla z Cintry. W nowym sezonie na ekranie partnerować będą im m.in. Robbie Amell jako Gallatin, Meng'er Zhang jako Milva, wspomniani Hugh Skinnger jako Radowid i Joey Batey jako Jaskier, Christelle Elwin jako Mistle, a także Mahesh Jadu wcielający się w postać Vilgefortza. 

Data premiery została wyznaczona na  29 czerwca. Druga część sezonu pojawi się na platformie Netflix z kolei 27 lipca.

Źródło: Redanian Intelligence / zdj. Netflix