Oscar Isaac i Kristen Stewart zagrają w filmie o wampirach z Los Angeles

Panos Cosmatos, reżyser tripowego dreszczowca „Mandy” ze świetną rolą Nicolasa Cage'a, ma w zanadrzu kolejny projekt. Jego nowym filmem będzie „Flesh of the Gods”, wampiryczny thriller z akcją osadzoną w Los Angeles. W głównych rolach pojawią się Kristen Stewart („Love Lies Bleeding”) i Oscar Isaac („Diuna”).

Scenariusz „Flesh of the Gods” pisze autor „Siedem”. O czym opowie?

Każdego wieczoru małżonkowie, Raoul i Alex, opuszczają luksusowy apartament na szczycie drapacza chmur i wnikają w elektryzujący mikrokosmos Los Angeles z lat 80. ubiegłego wieku. Pewnej nocy bohaterowie trafiają na tajemniczą postać, o której mówi się tylko jako Bezimienna. Para ulega pokusie i podąża śladem istoty wprost do eleganckiego, surrealistycznego półświatka, wypełnionego przemocą i bezgranicznym hedonizmem. 

„Tak samo jak Los Angeles film Flesh of the Gods mieści się w przestrzeni, która istnieje gdzieś między snem a koszmarem” – opisał projekt sam Cosmatos. Scenariusz filmu przygotował Andrew Kevin Walker, autor kultowego „Siedem” i niedawnego thrillera „Zabójca”.

Sprawdź też: Mike Flanagan wspiera reżyserski debiut znanego youtubera. Film zaczynał na Kickstarterze

Producenci – jednym z nich został Adam McKay, twórca „Nie patrz w górę” – przedstawią projekt filmu podczas zaplanowanego na ten miesiąc festiwalu w Cannes. „Ten reżyser, ten scenarzysta, świetni aktorzy, wampiry, ejtisowy punk, styl i nastrój. Taki film dla was mamy” – czytamy w oświadczeniu McKaya. „To coś szalenie artystycznego, ale i szalenie komercyjnego. Naszym celem jest stworzenie filmu, który odbije się na popkulturze, na modzie, na kinie i muzyce. Widać jak bardzo podekscytowany jestem?”. 

Zdjęcia do „Flesh of the Gods” ruszą jeszcze w tym roku. Film będzie trzecim wspólnym projektem Cosmatosa i wytwórni XYZ. Reżyser na bieżąco szykuje też film dla studia A24 – mowa o rozgrywającym się w obcej galaktyce mrocznym widowisku fantasy „Nekrokosm”. Więcej o tym projekcie przeczytacie w tym miejscu.

Dodajmy, że w dorobku Cosmatosa znajdziemy również współpracę z Guillermo del Toro. W 2022 roku filmowiec stanął za kamerą jednego z odcinków dobrze przyjętej antologii dreszczowców „Gabinet osobliwości”.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Depositphotos