Oto nowy „Wywiad z wampirem”. AMC pokazało pierwsze kadry z serialu opartego na powieści Anne Rice

AMC zaprezentowało światu pierwszy wgląd w długo zapowiadaną, serialową adaptację „Wywiadu z wampirem”. Na pierwszych kadrach z produkcji pojawiają się Sam Reid (jako wampir Lestat) oraz znany z „Gry o Tron” Jacob Anderson (w roli Louisa de Pointe du Lac) w settingu przypominającym dwudziestowieczny Nowy Orlean.

W produkcji występują też Bailey Bass („Avatar 2”), jako Claudia (w oryginalnej ekranizacji „Wywiadu z wampirem” tę rolę zagrała Kirsten Dunst), Chris Stack i Eric Bogosian. Za kamerą części odcinków stanął Alan Taylor („Rodzina Soprano”). Na pierwszy sezon serialu ma złożyć się osiem odcinków. Jako showrunner i główny scenarzysta serialem zajął się Rolin Jones („Perry Mason”). Jednym z producentów przedsięwzięcia jest też Mark Johnson („Breaking Bad”). Serial ma zadebiutować na AMC i w ofercie platformy AMC+ jeszcze w tym roku.

Warto dodać, że w przygotowaniach do realizacji serii brała udział również sama Anne Rice, autorka książkowego pierwowzoru serii. Aż do swojej śmierci w grudniu ubiegłego roku, pisarka wspomagała AMC w projektowaniu szerszego planu na serialowe „uniwersum” opisane w jej powieściach. Przypomnijmy, że w aktywnym rozwoju znajduje się obecnie serial oparty na cyklu „Dzieje czarownic z rody Mayfair”. Więcej informacji w tym miejscu

Zdjęcie z serialu Wywiad z wampirem

Zdjęcie z serialu Wywiad z wampirem

Zdjęcie z serialu Wywiad z wampirem

Zdjęcie z serialu Wywiad z wampirem

zdj. AMC / Warner Bros.