„Outlander” szybko nie wróci. Na nowe odcinki musimy długo poczekać!

Po wstrząsającym finale pierwszej połowy siódmego sezonu popularny serial „Outlander” udaje się na długą przerwę. Wszyscy czekający na dalszy rozwój wydarzeń w świecie Jamiego i Claire będą musieli niestety uzbroić się w duże pokłady cierpliwości. Kiedy druga połowa nowej serii „Outlandera” powróci na platformę Netflix? O to, co wiemy w tej sprawie.

Kiedy Outlander” sezon 7 wróci na Netflix? Druga połowa dopiero w 2024 roku!

Siódmy sezon serialu „Outlander” emitowanego w Polsce na platformie Netflix został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich licząca sobie 8 odcinków właśnie została zakończona i niestety na nadejście drugiej połowy będzie trzeba poczekać kilka miesięcy. Finałowy rozdział pierwszej połowy zostawił nas szoku i w miejscu, które sprawia, że chcielibyśmy jak najszybciej poznać dalsze losy Calire i Jamiego oraz ich najbliższych, ale niestety tak się nie stanie.

Sprawdź też: SkyShowtime usunęło KILKASET FILMÓW! Do oferty trafiła NOWA porcja klasyków.

Jak na razie stacja STARZ odpowiadająca za emisję serialu w Stanach Zjednoczonych nie podała jeszcze dokładnej daty premiery dziewiątego epizodu, ale wiemy, że druga połowa sezonu pojawi się najwcześniej dopiero w 2024 roku. Istnieją przesłanki przemawiające za tym, że „Outlander” powróci do nas na wczesnym etapie przyszłego roku. Możliwe, że stanie się to w okolicach połowy lutego. Warto w tym kontekście przypomnieć, że pierwszy sezon liczący sobie także 16 epizodów przedzielała przerwa trwająca dokładnie 6 miesięcy i 7 dni. Taki okres przerwy oznaczałby debiut dziewiątego odcinka wyznaczony na 19 lutego. Powrót „Outlandera” na Walentynki? Brzmi całkiem nieźle, prawda?

Outlander” sezon 8 – kiedy premiera? Będzie opóźnienie?

outlander sezon 8.jpg

Trzeba jednak odnotować też, że krążą pogłoski sugerujące, że będziemy musieli poczekać na drugą część siódmego sezonu dłużej. Mówi się w niektórych źródłach nawet o kwietniu czy maju. Pozostaje nam na razie czekanie na oficjalne informacje w tej sprawie, ale nie musimy się przynajmniej martwić o to, że bezpośredni wpływ na powrót „Outlandera” będzie miał strajk aktorów trwający w Hollywood. Zdjęcia do drugiej połowy sezonu zostały już dawno zakończone, a jedynym zmartwieniem twórców może być to, że główne gwiazdy nie będą mogły lub nie będą chciały – w ramach solidarności ze strajkującymi kolegami po fachu – brać udziału w promowaniu drugiej części sezonu.

Sprawdź też: To byłby casting MARZEŃ! Disney chce obsadzić FLORENCE PUGH w kultowej roli.

Inaczej ma się jednak sytuacja z ósmym sezonem, któremu zagraża już strajk scenarzystów. Twórcy pracujący przy „Outlanderze” należą do organizacji WGA, a to oznacza, że nie mogą pracować nad scenariuszami do kolejnych odcinków, dopóki będzie trwał protest ich związku zawodowego. Sytuacja ta może spowodować, że zamówiony już ósmy sezon zostanie opóźniony, ale o tym coś więcej będziemy mogli powiedzieć w następnych miesiącach. Nie powinniśmy jednak oczekiwać, że finałowa, ósma seria pojawi się wcześniej niż w 2025 roku.

zdj. STARZ