Paramount szykuje reboot horrorowej serii „Paranormal Activity”

Studio Paramount Pictures zabiera się za odświeżenie horrorowej serii „Paranormal Activity”. Zgodnie z ostatnimi informacjami przy projekcie będzie pracował Christopher Landon, reżyser filmu „Śmierć nadejdzie dziś” i scenarzysta poprzednich czterech odsłon serii.

Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Will Eubank pracujący ostatnio przy filmie „Głębia strachu” z Kristen Stewart w roli głównej. Wśród producentów filmu znalazł się Jason Blum ze studia Blumhouse i Oren Peli, scenarzysta i reżyser pierwszej części z 2007 roku pracujący również przy kolejnych odsłonach.

Paranormal Activity” zakończyło się 2015 roku wraz z „Innym wymiarem”, szóstą i nie zbyt dobrze przyjętą częścią, w reżyserii Gregory'ego Plotkina. Żadne szczegóły na temat fabuły nie zostały ujawnione, ale nowa część opisywana jest jako przeobrażenie serii. Jak na razie możemy być pewni, że utrzymana zostanie charakterystyczna technika found footage sprowadzająca się do tego, że wydarzenia pokazane na ekranie obserwujemy przez pryzmat amatorskich nagrań wideo tworzonych przez głównych bohaterów filmu.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Paramount Pictures