Pattinson musiał okłamać Nolana w sprawie castingu do „The Batman”

Podczas gdy o samym filmie wciąż wiemy relatywnie niewiele, gwiazda „The Batman” wypowiedziała się ostatnio o tajemnicy, jaką objęty był proces castingowy. Robert Pattinson ujawnił, że aby wziąć udział w przesłuchaniu do roli nowego Bruce'a Wayne'a musiał zwolnić się z części dnia zdjęciowego na planie „Tenet” Christophera Nolana. Aktor dodał, że ze względu na anonimowość całego procederu, musiał słynnego reżysera okłamać co do powodu swojej nieobecności na planie. Nolan, jak się dowiedzieliśmy, w kłamstwo nie uwierzył.

Pattinson podzielił się swoimi doświadczeniami z castingu na Batmana w filmie Matta Reevesa w ramach wywiadu z irlandzkim Timesem. Aktor poinformował Nolana, że na planie nie pojawi się z przyczyn rodzinnych, ale reżyser przejrzał jego karty:

Musiałem być bardzo ostrożny ze wszystkimi sekretami w sprawie „Batmana”. Musiałem okłamać Chrisa [Nolana] w sprawie testu w kostiumie. (...) Powiedziałem mu, że mam pilną sprawę rodzinną. Kiedy tylko powiedziałem „pilna sprawa rodzinna”, on odpowiedział „idziesz na casting do „Batmana”, prawda?”.

Warto dodać, że już 22 sierpnia możemy doczekać się pierwszego poważnego wglądu w wyczekiwaną produkcję Reevesa. Pierwszy teaser może zostać zaprezentowany podczas wydarzenia DC FanDome. Wirtualny konwent mający zastąpić fanom DC Comics anulowany ze względu na pandemię koronawirusa Comic-Con w San Diego, wystartuje o godzinie 19:00 polskiego czasu i ma potrwać pełne 24 godziny. Studio Warner zapowiedziało już, że impreza posłuży do promowania takich filmów jak: „Legion Samobójców” w reżyserii Jamesa Guna, „Czarny Adam”, „Flash”, „Liga Sprawiedliwości” i „Shazam 2”

W obsadzie nowego „Batmana” są, poza Pattinsonem i Farrellem również Zoë Kravitz jako Selina Kyle, Paul Dano jako Edward Nashton, Jeffrey Wright jako policjant James Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako prokurator z Gotham Gil Colson, Jayme Lawson jako kandydująca na burmistrza Bella Reál i Andy Serkis jako Alfred.

Film ma być prawdziwą historią kryminalną i skoncentrować się na sprawie morderstw, które próbuje rozwiązać Mroczny Rycerz. Podczas tropienia mordercy Batman będzie trafiał na kolejne ślady, które mają prowadzić go do jego najpopularniejszych przeciwników. Premierę zapowiedziano na październik przyszłego roku. Pierwotnie zakładano, że solowy „The Batman” zawita do kin 25 czerwca 2021 roku, ale epidemia koronawirusa sprawiła, że nowa data została wyznaczona na 1 października 2021 roku

zdj. Warner Bros.