Paul Bettany wróci jako Vision we własnym serialu. Disney wyznaczył rok premiery

Marvel w końcu przypomniał sobie o tym, że wypadałoby stworzyć kontynuację przygód Visiona, którego ostatni raz widzieliśmy trzy lata temu w finale pierwszego superbohaterskiego serialu stworzonego dla platformy Disney+. Ogłoszono właśnie, kto zajmie się opracowaniem nowej streamingowej produkcji i potwierdzono, że do roli powróci Paul Bettany.

Paul Bettany wróci jako Vision w nowym serialu od Disney+

Potwierdziły się ostatnie przecieki zapowiadające, że Marvel w końcu zabiera się za realizację serialu o przygodach nowego Visiona. Co jednak ciekawe, serial ma być zupełnie nową opowieścią, która powstaje od początku i nie bazuje na projekcie zapowiedzianym jeszcze w 2022 roku, który określany był jako „Vision Quest”.

Do opracowania niezatytułowanego jeszcze projektu zatrudniony został Terry Matalas, twórca czuwający jako producent nad serialem „Star Trek: Picard”. Zakulisowe źródła donoszą, że praca Matalasa przy projekcie z Patrickiem Stewartem zaimponowała włodarzom Marvela, a pod wrażeniem serialu był przede wszystkim Kevin Feige, wierny fan tego uniwersum, który pojawił się niedawno nawet w specjalnym podcaście z Matalasem, w którym rozmawiał o świecie Star Treka”.

Sprawdź też: Poznajcie nowego Wiedźmina. Liam Hemsworth w pierwszej zapowiedzi 4. sezonu.

Elizabeth Olsen Scarlet Witch

Jeśli chodzi o serial z Visionem, to potwierdzono, że Paul Bettany powtórzy swoją rolę syntezoida, którego pierwszy raz w MCU zagrał w filmie „Avengers: Czas Ultrona”. Na razie nie mówi się nic na temat ewentualnego powrotu Elizabeth Olsen grającej Scarlet Witch, ale mamy pewność, że akcja będzie osadzona po wydarzeniach z „WandaVision” i ma skupiać się na tym, jak Ghost Vision szuka swojego miejsca na Ziemi.

Biały Vision został stworzony na bazie poprzedniej wersji syntezoida, którego zniszczył Thanos w filmie „Avengers: Wojna bez granic”. Jego odbudowy podjęła się organizacja S.W.O.R.D. chcąca wykorzystać potężnego androida do pokonania Scarlet Witch. Pierwotne plotki sugerowały, że serial przedstawi widzom znane z komiksów dzieci Visiona, czyli Vin i Viv, ale w obecnej chwili nie wiemy, czy plany te są nadal aktualne. Potwierdzono natomiast, że Marvel szykuje serial na 2026 rok, kiedy to trafi na platformę Disney+.

źródło: variety.com / zdj. Marvel