„Peaky Blinders”: Cilian Murphy na nowych zakulisowych zdjęciach z 6. sezonu

Reżyser Anthony Byrne udostępnił w sieci nowe zakulisowe fotki z planu szóstego sezonu serialu „Peaky Blinders”. Na nowych zdjęciach mamy okazje zobaczyć jak w stroju kultowego bohatera prezentuje się aktor Cilian Murphy. 

Premiery szóstego sezonu możemy oczekiwać w drugiej połowie tego roku. W głównych rolach w szóstej serii powrócą: Cillian Murphy, Sam Claflin, Anya Taylor-Joy, Helen McCrory, Paul Anderson, Sophie Rundle, Brian Gleeson, Neil Maskell, Kate Dickie, Cosmo Jarvis i Emmett J. Scanlan. Wszystkie odcinki kolejnego sezonu ma przygotować Anthony Byrne.

Przypomnijmy, że po tym jak BBC podjęło decyzję, by zakończyć serialowe losy Shelbych po sześciu sezonach, twórca serialu Steven Knight poinformował, że finałowy rozdział „Peaky Blinders” rozegra się w ramach „innego medium”. Dopytany parę miesięcy temu showrunner potwierdził, że powstanie specjalny film poświęcony gangsterom z Birmingham. 

Zaledwie dzień później, Knight dodał oliwy do ognia i wyjaśnił, że planuje rozbudować franczyzę „Peaky Blinders” poza zapowiedziany szósty sezon i pełnometrażowy film. Twórca ujawnił, że film ma otworzyć furtkę do innych opowieści, nadających się na nowe seriale:

Trwają przygotowania [do realizacji filmu]. Pomysł na niego jest w pełni wykształcony: ma początek, środek i koniec. Myślę, że będzie to dobra konkluzja dla historii opowiadanej do tej pory, ale i coś, co nada bieg innym serialom, nie wiem, czy chce nazywać je spin-offami, które pokażą inne historie poświęcone tej części społeczeństwa i opowiadające o tej rodzinie.  

zdj. BBC