„Peaky Blinders” nie zakończy się filmem. Stephen Knight zapowiada nowe seriale

Steven Knight udzielił kolejnego wywiadu. Tym razem twórca „Peaky Blinders” ujawnił, że zapowiedziany przed paroma dniami film o klanie Shelbych nie będzie pełnoprawną konkluzją świata pokazanego w serialu. Knight wyjaśnił, że w przygotowaniu znajdują się telewizyjne spin-offy.

Po tym jak BBC podjęło decyzję, by zakończyć serialowe losy Shelbych po sześciu sezonach, Knight poinformował, że finałowy rozdział „Peaky Blinders” rozegra się w ramach „innego medium”. Dopytany parę dni temu, showrunner potwierdził, że powstanie specjalny film poświęcony gangsterom z Birmingham. 

W najnowszym wywiadzie, Knight dodał oliwy do ognia i wyjaśnił, że planuje rozbudować franczyzę „Peaky Blinders” poza zapowiedziany szósty sezon i pełnometrażowy film. Twórca ujawnił, że film ma otworzyć furtkę do innych opowieści, nadających się na nowe seriale:

Trwają przygotowania [do realizacji filmu]. Pomysł na niego jest w pełni wykształcony: ma początek, środek i koniec. Myślę, że będzie to dobra konkluzja dla historii opowiadanej do tej pory, ale i coś, co nada bieg innym serialom, nie wiem, czy chce nazywać je spin-offami, które pokażą inne historie poświęcone tej części społeczeństwa i opowiadające o tej rodzinie.   

Serial „Peaky Blinders” debiutował na antenie stacji BBC Two już osiem lat temu. W Polsce produkcje możecie oglądać na platformie Netflix. Premiery szóstego sezonu możemy oczekiwać w drugiej połowie 2021 roku. W głównych rolach w szóstej serii powrócą: Cillian Murphy, Sam Claflin, Anya Taylor-Joy, Helen McCrory, Paul Anderson, Sophie Rundle, Brian Gleeson, Neil Maskell, Kate Dickie, Cosmo Jarvis i Emmett J. Scanlan. Wszystkie odcinki kolejnego sezonu ma przygotować reżyser Anthony Byrne. Prace na planie ruszyły w ostatni poniedziałek.

Źródło: Comicbook.com / zdj. BBC