Pennywise trafił do Springfield. Halloweenowy odcinek „Simsponów” to parodia horroru „To”. Pierwsze kadry

Tegoroczny sezon „Simpsonów” będzie szczególnie hojny dla miłośników Halloween. Obok antologicznego odcinka z serii „Treehouse of Horror”, którą sitcom od lat nawiązuje do kultowych opowieści grozy, doczekamy się również osobnego rozdziału będącego w całości parodią słynnego horroru „To” Stephena Kinga.

W odcinku noszącym tytuł „Not IT” rolę Pennywise'a ze słynnej opowieści Kinga weźmie na siebie klaun Krusty. Z kolei Homer Simpson, Marge, Carl, Moe i Koleś od komiksów przyjmą role postaci z powieściowego Klubu Frajerów. Tak jak i w pierwowzorze, tak w parodii bohaterowie pojawią się w dwóch wersjach – jako dorośli i dzieci. 

Jeszcze nigdy wcześniej nie opowiadaliśmy mrocznej, krwawej i strasznej historii mając na to 20 minut (...)” – opowiadał ostatnio o odcinku Matt Selman, producent „Simpsonów”. „Myślę, że fani będą bardzo zadowoleni”. 

Amerykańską premierę odcinka zaplanowano na niedzielę, 23 października. Do emisji dojdzie, jak zawsze, w ramach stacji FOX. Na chwilę obecną nie wiemy po jakim czasie dojdzie do udostępnienia odcinka w ofercie Disney+. Dodajmy jednak, że wszystkie dotychczasowe sezony (w tym trzydziesty trzeci, do którego zaliczy się parodia „To”) znalazły się w katalogu streamera.

Simpsonowie-parodia-To-Stephena-Kinga-1.jpg

Simpsonowie-parodia-To-Stephena-Kinga-2.jpg

Simpsonowie-parodia-To-Stephena-Kinga-3.jpg

Simpsonowie-parodia-To-Stephena-Kinga-4.jpg

Simpsonowie-parodia-To-Stephena-Kinga-5.jpg

Simpsonowie-parodia-To-Stephena-Kinga-6.jpg

źródło: Comicbook / zdj. FOX / Disney / Warner Bros.