„Percy Jackson” dobiegł końca. Czy powstanie 2. sezon hitu Disney+?

Wraz z końcem stycznia pożegnaliśmy Percy'ego Jacksona i debiutancki sezon odcinkowej adaptacji cyklu powieści Ricka Riordana. Co z kontynuacją? Jakie są szanse na powstanie drugiej serii? Biorąc pod uwagę jakiego przyjęcia doczekał się pierwszy sezon – bardzo duże. Ale klamka jeszcze nie zapadła.

Disney nie zlecił jeszcze realizacji 2. sezonu „Percy'ego Jacksona”

Choć serialowa adaptacja Percy'ego Jacksona” przyciągnęła mnóstwo widzów do oferty serwisu streamingowego Disney+ (krótko po premierze produkcja trafiła na toplistę najchętniej oglądanych premier 2023 roku), wytwórnia nie podjęła jeszcze decyzji o sezonie drugim.

Za kulisami platformy sytuacja serialu wydaje się jednak całkowicie bezpieczna – wskazywali niedawno showrunnerzy adaptacji, Jon Steinberg i Dan Shotz. Na łamach magazynu Variety duet współtwórców wyjawił niedawno, że przygotowania do realizacji sezonu drugiego już ruszyły – na chwilę obecną skompletowano grupę scenarzystów, którzy zajmą się następną odsłoną.

Sprawdź też: Disney na całego zaczyna walkę ze współdzieleniem kont! Poszedł śladami Netfliksa

Decyzja o rozpoczęciu przygotowań zapadła bez oficjalnego zielonego światła ze strony Disney+. Możemy jednak założyć, że w obliczu dobrego przyjęcia ze strony fanów i znakomitej jak na nowy tytuł z nienagłośnionej jeszcze franczyzy oglądalności, oficjalny komunikat wytwórni jest tylko kwestią czasu.

Warto przypomnieć, że jeszcze od ubiegłego roku wiemy, że Disney liczy na możliwość zbudowania wokół przygód Percy'ego Jacksona pełnoprawnej streamingowej franczyzy. W dotychczasowych raportach wspominano nie tylko o kolejnych sezonach, a również aktorskich i animowanych spin-offach.

Źródło: Screen Rant / Variety / zdj. Disney