Peter Dinklage wystąpi w thrillerze psychologicznym od Searchlight Pictures

Peter Dinklage dołączył do obsady „Keith”, nowego thrillera psychologicznego produkowanego przez Searchlight Pictures. Film będzie kolejnym wspólnym projektem aktora i wytwórni po celebrowanym dramacie „Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri” z 2017 roku.

W chwili obecnej nie wiemy, o czym opowie „Keith”. Wiemy natomiast, że Dinklage będzie również producentem wykonawczym filmu, obok Sachy Gervasiego, Jima Garavante, Jesssiki de Rothschild i Hassan Taher z ramienia studia Portobello Electric. Nad projektem czuwać będą przedstawiciele Searchlight Pictures, Dantram Nguyen i Zahra Phillips. 

Za scenariusz odpowiada Haley Z. Boston („Hunters”) na podstawie oryginalnego pomysłu Gervasiego. Reżyser filmu nie został jeszcze wyznaczony.

Dinklage zyskał popularność dzięki roli Tyriona Lannistera w hitowej „Grze o Tron”, która dobiegła końca w ubiegłym roku. Aktor zdobył cztery nagrody Emmy (spośród ośmiu nominacji). Wkrótce będziemy mogli zobaczyć go w thrillerze „I Care a Lot”, w którym wystąpił obok Rosamund Pike i Chrisa Messiny.

źródło: Coming Soon / zdj. HBO