Piąty film o Thorze już powstaje! Marvel zdecydował o kluczowej zmianie

Marvel miał co prawda odchodzić od tworzenia zbyt wielu kontynuacji filmowych serii, ale najwyraźniej nie dotyczy to Thora. Studio zdecydowało się na rozpoczęcie prac nad piątą już częścią cyklu z Chrisem Hemsworthem w roli głównej. Studio chce jednak postawić na świeże podejście do przygód dziedzica Asgardu i szuka nowego reżysera! To oznacza, że po wyreżyserowaniu dwóch filmów do franczyzy nie powróci Taika Waititi!

Będzie piąty film o Thorze. Szykujcie się na zmianę reżysera

Jeszcze pod koniec sierpnia dochodziły do nas głosy ujawniające, że w Marvelu trwają pierwsze przygotowania do stworzenia „Thora 5”. Mówiło się wówczas, że film jest już nawet w aktywnej fazie rozwoju i wygląda na to, że prace cały czas postępują. Nowe źródło związane z Disneyem potwierdza te rewelacje, ale ma też zupełnie odmienne rewelacje w kontekście tego, kto zajmie się wyreżyserowaniem filmu. Dwa miesiące temu wydawało się, że nie mamy co liczyć na pokazanie zbyt odmiennego podejścia do przygód dzielnego Asgardczyka, bowiem wyreżyserowaniem piątej części miał zająć się Taika Waititi odpowiadający zarówno za trzeci, jak i czwarty film serii.

To właśnie autor „Jojo Rabbit” postrzegany był jako główny kandydat do wyreżyserowania produkcji, choć już wtedy źródło zaznaczało, że umowa nie została jeszcze podpisana i projekt może ostatecznie trafić do innego reżysera. Teraz wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Marvel rozpoczął poszukiwanie nowego kandydata na stołek reżysera, który ma nadać franczyzie świeżego podejścia. Na ten moment żadne szczegóły dotyczące fabuły nie są znane. Możemy jedynie domniemywać, że film będzie kontynuował przygody Thora i jego nowej podopiecznej. Trudno jednak przewidzieć, kiedy „Thor 5” miałby trafić do kin. Nie oczekujcie, że stanie się to w ciągu najbliższych dwóch lat.

natali portman i chris hmsworht w filmie thor milosc i grom

Po sporym sukcesie filmu „Thor: Ragnarok”, który cieszył się uznaniem wśród widzów i krytyków oraz zebrał z kas kin ponad 853 mln dolarów studio uwierzyło w Waititiego i powierzyło mu kontynuowanie przygód Thora. Okazało się jednak, że debiutujący zeszłego lata „Thor: Miłość i grom” rażąco podzielił krytyków i widzów i co najważniejsze, nie powtórzył kasowego sukcesu poprzednika. Trudno mówić co prawda o klapie, ale szefowie Marvela liczyli na lepszy wynik niż 760 mln dolarów.

Cieszycie się, że Taika Waititi nie powróci najprawdopodobniej w roli reżysera piątego „Thora”? Kogo najchętniej widzielibyście jako jego następcę? Dajcie znać w komentarzu.

źródło: DanielRPK / zdj. Marvel