Pierwsze prace zdjęciowe nad sequelem „Kapitan Marvel” ruszają już w przyszłym tygodniu?

Choć oficjalna część prac produkcyjnych nad „Kapitan Marvel 2” ma wystartować dopiero końcem przyszłego miesiąca, wygląda na to, że część ekipy odpowiedzialnej za drugie widowisko z Brie Larson może pojawić się na planie już w przyszłym tygodniu.

Nieoficjalne doniesienia z obozu Marvela wskazują, że studio wyznaczyło na przyszły tydzień rozpoczęcie wstępnych prac produkcyjnych, za które będzie odpowiadała druga ekipa zdjęciowa. Na planie nie mają pojawić się wówczas żadni aktorzy związani z „Kapitan Marvel 2”. Nowy raport, który pojawił się na portalu Murphy's Universe wyjaśnia, że druga ekipa zajmie się zarejestrowaniem ujęć ustanawiających oraz materiału, który posłuży później w rozwijaniu efektów komputerowych do filmu.

Warto dodać, że jeszcze w ubiegłym tygodniu w sieci spekulowało się nad dokładnym terminem rozpoczęcia pełnoprawnych prac nad widowiskiem. Jako najbardziej prawdopodobną datą wszczęcia produkcji wymieniano wówczas amerykański Dzień Pamięci Narodowej, czyli 31 maja. Tego samego dnia, mają ruszyć też zdjęcia do kolejnej części przygód Ant-Mana.

Film „Kapitan Marvel 2” będzie dotyczył inwazji Skrulli na Ziemię. Produkcja określana jest mianem minidrużynowej produkcji przypominającej dwie pierwsze odsłony serii o grupie najpotężniejszych herosów na Ziemi. W obsadzie produkcji są Brie Larson, Teyonah Parris, Imana Vellani grająca Ms. Marvel oraz Zawe Ashton, która zagra główną przeciwniczkę tytułowej bohaterki.

Wyreżyserowaniem filmu zajmie się DaCosta debiutująca w 2018 niezależnym thrillerem „Little Woods”. Wcześniej reżyserka miała okazję poprowadzić kilka produkcji krótkometrażowych. Jej pełnoprawny debiut zwrócił uwagę Jordana Peele'a („Uciekaj!”), który samodzielnie wyselekcjonował DaCostę jako reżyserkę nowego „Candymana”.

źródło: Comicbook / zdj. Marvel