Pierwszy konkret o sequelu „Mortal Kombat”. W filmie pojawi się Johnny Cage

W sieci pojawił się nowy wywiad ze scenarzystą sequela kinowego widowiska „Mortal Kombat”. Z rozmowy dowiedzieliśmy się, że tym razem w adaptacji nie zabraknie jednej z bardziej kultowych postaci growego pierwowzoru, czyli Johnny'ego Cage'a

Pierwsza odsłona nowej filmowej interpretacji „Mortal Kombat” nie zrobiła zbyt dobrego wrażenia na widzach, ale odnotowała w globalnej kasie na tyle wysokie osiągi, by uzasadnić natychmiastowe przygotowania sequela. O „Mortal Kombat 2” pokrótce opowiedział właśnie Jeremy Slater, showrunner „Moon Knighta”, który szykuje scenariusz nowego filmu. Na stanowisku autora tekstu zastąpił Grega Russo, Dave'a Callahama i Orena Uziela, którzy nakreślili fabułę pierwszej części.

W poprzednich miesiącach, Slater zapewniał, że twórcy wyciągnęli lekcje z ubiegłorocznego „Mortal Kombat”, obiecując zarazem, że „dwójka” będzie filmem, którego „nikt się nie spodziewa”. Teraz, scenarzysta potwierdził, że w widowisku pojawi się Johnny Cage, hollywoodzki gwiazdor, mistrz sztuk walki i przy tym jedna z najpopularniejszych, grywalnych postaci z produkcji NetherRealm Studios. Pod znakiem zapytania pozostaje natomiast, jaką rolę odegra on w fabule filmu.

Sprawdź też: Emily Blunt w kryminalnym thrillerze od reżysera „Harry'ego Pottera”.

Johnny Cage to jeden z moich ulubionych bohaterów. Myślę, że po pierwszym filmie, a więc po tym jak Cole stwierdził, że kolejne co zrobi to zrekrutuje Johnny'ego, z pewnością istnieje obietnica [tego, że pojawi się w kolejnej części]. Myślę, że to byłoby dziwne, gdyby nie znalazł się w sequelu. Na chwilę obecną wciąż nie wiemy, w jakim zakresie się pojawi. Nad tym teraz pracujemy. Ale tak, uwielbiam Johnny'ego i chciałbym stworzyć jego „ostateczną” wersję, o ile to możliwe. Chciałbym wykorzystać wszystko, co jest fajne w tej postaci [w grach] i przenieść to do live-action.

Przypomnijmy, że Johnny Cage debiutował już na ekranach filmowych produkcji. W adaptacji „Mortal Kombat” z 1995 roku zagrał go Linden Ashby. Obecnie nie wiemy jeszcze oczywiście, kto wcieli się w nową wersję postaci (aczkolwiek głośni internetowi komentatorzy fancastują w odświeżonej kreacji Ryana Reynoldsa). Na ekranie powrócą natomiast uczestnicy obsady zeszłorocznego widowiska: Jessica McNamee jako Sonya Blade, Joe Taslim jako Sub-Zero, a raczej jako Noob, Tadanobu Asano jako Lord Raiden, Chin Han jako Shang Tsung, Ludi Lin jako Liu Kang, Mehcad Brooks jako Jax oraz Hiroyuki Sanada jako Scorpion

Źródło: Screen Rant / zdj. NetherRealm Studios