Pierwszy rok Disney+ w Polsce! 10 najpopularniejszych seriali i filmów

Platforma Disney+ obchodzi właśnie na polskim podwórku swoje pierwsze urodziny. Jakie seriale i filmy goszczące w ofercie jednego z najpopularniejszych serwisów streamingowych budziły największe zainteresowanie wśród polskich widzów? Oto zestawienie 10 najpopularniejszych filmów i seriali.

Podsumowanie pierwszego roku działalności Disney+ w Polsce

14 czerwca zeszłego roku swój pobyt w Polsce rozpoczęła platforma Disney+. W ciągu pierwszych dwunastu miesięcy swojej działalności w naszym kraju serwis zaproponował nam wiele serialowych i filmowych nowości. Cały czas mogliśmy też korzystać oczywiście z dostępu do bogatej biblioteki starszych treści. Które z nich cieszyły się największą popularnością w Polsce? Czy większe zainteresowanie wzbudzały w nas seriale Marvela, czy „Gwiezdnych wojen”? Czy sięgamy już tylko po superbohaterskie filmy? A może nadal interesują nas także te tytuły, które zbierają najważniejsze nagrody? 

Sprawdź też: Kończy Ci się roczna subskrypcja Disney+? Oto co musisz zrobić!

Kto na pierwszym miejscu wśród seriali? Nie, nie Marvel i nie „Gwiezdne wojny”

Wielu z Was pewnie to zaskoczy, ale okazuje się, że – według danych serwisu JustWatch – najpopularniejszym serialem od Disney+ w pierwszym roku działalności serwisu w Polsce nie był wcale żaden tytuł od Marvela lub „Gwiezdnych wojen”. Największe zainteresowanie wzbudzał serial „Żywe trupy”, który notabene zakończył się w zeszłym roku po 11 sezonach. Wszystkie z nich możecie aktualnie oglądać już między innymi na Disney+. Pierwszą trójkę dopełniają już seriale z odległej galaktyki takie jak „The Mandalorian” i „Andor”, ale warto też odnotować, że już na czwartym miejscu zameldował się popularny serial medyczny „Chirurdzy”.

Dopiero na szóstym miejscu wylądował natomiast serial Marvela. Najpopularniejszą produkcją MCU okazał się „Moon Knight”. Może to być zaskoczenie, ale w sumie w pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze tylko jeden superbohaterski tytuł – zamykająca topkę „Mecenas She-Hulk”.

ANNUAL_BREADTH_UPDATE_DIS_Display_970x250_V2-PL (1).jpg

Avatar” znowu okazał się najlepszy

Najpopularniejszym filmem został natomiast „Avatar”. Kinowa premiera drugiej części na nowo rozbudziła w widzach chęć zanurzenia się w olśniewający świat Pandory i odświeżenie sobie przełomowego widowiska Jamesa Camerona. Cóż nie bez powodu jest to największy kinowy hit wszech czasów. Następne dwa miejsca w zestawieniu wyglądają naprawdę ciekawie, bo zajmują je nowa odsłona popularnej serii „Predator”, czyli „Prey” oraz „Menu”, w którym obsadzie przewodzili Anya Taylor-Joy i  Ralph Fiennes. Pierwszy z tych filmów pominął dystrybucję kinową, a drugi nie cieszył się w naszym kraju zbyt dużą popularnością.

Koniecznie sprawdź: Dwa kinowe HITY dostępne już online! Który obejrzysz?

Wygląda jednak na to, że widzowie zainteresowali się nim mocno w momencie debiutu w streamingu. W pierwszej dziesiątce znalazły się w sumie trzy zeszłoroczne premiery Marvela: „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” na miejscu czwartym, „Doktor Strange w multiwersum obłędu” wylądował tuż za nią na piątej lokacie, a na ósmej znalazł się „Thor: Miłość i grom”.

10 najpopularniejszych seriali na Disney+ w pierwszym roku

 1. „Żywe trupy”
 2. „The Mandalorian”
 3. „Andor”
 4. „Chirurdzy”
 5. „Sowi Dom”
 6. „Moon Knight”
 7. „Obi-Wan Kenobi”
 8. „Zbrodnie po sąsiedzku”
 9. „American Horror Story”
 10. „Mecenas She-Hulk”

10 najpopularniejszych seriali na Disney+ w pierwszym roku

 1. „Avatar”
 2. „Predator: Prey”
 3. „Menu”
 4. „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”
 5. „Doktor Strange w multiwersum obłędu”
 6. „Duchy Inisherin”
 7. „Spider-Man Uniwersum”
 8. „Thor: Miłość i grom”
 9. „Buzz Astral”
 10. „Coco”

źródło: JustWatch / zdj. Piotr Adamowicz / Depositphotos.com