Piosenkarka FKA Twigs obok Billa Skarsgårda w obsadzie nowej wersji „Kruka”

Trwają castingi do głównych ról wskrzeszonej po latach niepowodzeń, nowej wersji horroru „Kruk”. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że główną rolę w filmie zagra Bill Skarsgård, znany z roli Pennywise'a w obu częściach „To”. Teraz do obsady dołączyła najprawdopodobniej piosenkarka i aktorka FKA Twigs.

Reżyserem projektu jest Rupert Sanders, znany przede wszystkim jako twórca filmów „Ghost in the Shell” ze Scarlett Johnasson oraz „Królewna Śnieżka i Łowca”, w którym zagrali Kristen Stewart Chris Hemsworth

Głównym bohaterem oryginalnego komiksu jest Eric Draven, gwiazdor rocka, który w pewną październikową noc zostaje brutalnie zamordowany wraz ze swoją narzeczoną. Po roku od śmierci Eric zostaje wskrzeszony i obdarzony paranormalnymi mocami w celu dokonania zemsty. Pomaga mu władca umarłych, który ukazuje się pod postacią kruka.

Sprawdź też: Harrison Ford z pierwszą regularną rolą w serialu. Aktor zagra w komedii od Apple TV+.

Podczas gdy Skarsgård ma pokazać na ekranie nową wersję Erika, nominowana do Grammy FKA Twigs zagra jego narzeczoną. Podczas gdy postać ta nie miała w wersji z 1994 roku znaczącego czasu ekranowego, w remake'u znajdzie się rzekomo na pierwszym planie. Wygląda na to, że kobieta albo nie zostanie uśmiercona, albo zginie i do fabuły powróci jako jedna z twarzy wspomnianego władcy umarłych.

Wyprodukowaniem filmu zajmą się Edward R. Pressman, który od lat próbuje doprowadzić do stworzenia nowego „Kruka” oraz Malcolm Gray, współproducent thrillera „21 mostów”, w którym zagrał Chadwick Boseman. Napisaniem scenariusza zajmie się z kolei Zach Baylin („King Richard: Zwycięska rodzina”). Prace na planie mają wystartować już w czerwcu tego roku. Budżet filmu wyniesie około 50 mln dolarów.   

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Young Turks