Platforma MAX będzie żartowała z kina superbohaterskiego. Za sterami twórca „1917”

Wytwórnia Warner Bros. nosi się z zamiarem zrealizowania serialu z przymrużeniem oka omawiającego temat kina superbohaterskiego. Za realizację produkcji wymierzonej w największe blockbustery odpowiada Sam Mendes, twórca „1917” i nadchodzącego „Imperium światła”. Z projektem związały się właśnie nowe nazwiska.

Sam Mendes przygotuje satyrę superbohaterskiego kina

Za realizację komediowej serii Mendes odpowiada wspólnie z o Armando Iannuccim (twórcą „Avenue 5” i „Śmierci Stalina”). Produkcja, nosząca nazwę „The Franchise”, przybliży losy ekipy filmowej uwikłanej w „dysfunkcyjny, nonsensowny i kompletnie nieszczęśliwy proces tworzenia franczyzowego kina superhero”. Gdy (albo: jeśli) okupiony cierpieniem projekt wreszcie dobiegnie końca, bohaterowie zadadzą sobie pytanie: czy tak ma wyglądać nowa era Hollywoodu? A może to tak naprawdę ostatnie tchnienie kina? Czy to wciąż fabryka marzeń czy zakład chemiczny?

Przypomnijmy, że do tej pory o produkcji wspominano wyłącznie w powiązaniu z odcinkiem pilotażowym (który ukończono jeszcze przed rozpoczęciem strajku aktorów). Najnowszy raport potwierdza jednak, że duet twórców doczeka się możliwości zrealizowania pełnego sezonu.

Sprawdź też: TEN AKTOR chce powrócić w spin-offie „Gry o Tron”. Fani UWIELBIALI jego postać.

W ogłoszonej już obsadzie serial są Billy Magnussen, Jessica Gynes, Darren Goldstein, Lolly Adefope i Isaac Powell – aktorzy ci mają pojawić się w głównych rolach. Na drugim planie wystąpią z kolei Daniel Brühl i Richard E. Grant. Teraz z „The Franchise” związali się jeszcze Himesh Patel oraz Aya Cash. Pierwszego aktora znacie z takich produkcji jak „Yesterday” czy „Tenet”. Z kolei Cash występowała do tej pory między innymi w serialach „The Boys” oraz „Welcome to Flatch”. 

Za wydrukowanie serii Iannucci i Mendes odpowiadają z ramienia swoich firm: Dundee Productions i All3Media. W realizacji weźmie udział również Neal Street Productions. Twórca „Skyfalla” stanął za kamerą odcinka pilotażowego. Rolę showrunnera, producenta wykonawczego i scenarzysty wziął na siebie Jon Brown, autor tekstów do między innymi „Avenue 5” i „Sukcesji”. Nad scenariuszami pracuje również Marina Hyde (dziennikarka The Guardian) oraz Keith Akushie.

Źródło: Deadline / zdj. Max