TEN AKTOR chce powrócić w spin-offie „Gry o Tron”. Fani UWIELBIALI jego postać

Wygląda na to, że największymi orędownikami spin-offu „Gry o Tron” o Jonie Snow są aktorzy największego hitu w historii HBO. Po tym jak za serialem wstawili się Kit Harrington i Emilia Clarke, teraz o wzięciu udziału w produkcji zamarzył Liam Cunningham — ekranowy Lord Davos Seaworth. Irlandzki aktor wyznał, że odezwał się w tej sprawie do odtwórcy roli Snowa, ale... do tej pory nie otrzymał odpowiedzi.

Better Call Davos — Liam Cunningham chce wrócić do uniwersum „Gry o Tron

O pomyśle na serial koncentrujący się wokół postaci Snowa po raz pierwszy usłyszeliśmy w połowie ubiegłego roku, kiedy to HBO wiązało z marką „Gry o Tron” dalekosiężne i wieloformatowe plany produkcyjne. Choć główni aktorzy hitu platformy, w tym choćby sam Harrington, zapewniali, że projekt wciąż jest w fazie rozwoju, do mediów nie przedostało się jeszcze żadne oficjalne potwierdzenie startu produkcji. 

Pomimo tego kolejne nazwiska związane z „Grą o Tron” nie przestają przypominać nam o możliwości ewentualnego otrzymania serialu. Tym razem stało się tak za sprawą Cunninghama, który - promując nadchodzący film o Draculi - wyznał, że z chęcią powróciłby do uniwersum „Pieśni lodu i ognia”. Aktor odezwał się w tej kwestii do tego najbardziej zainteresowanego, jednak sprawa nie potoczyła się po jego myśli.

Wysłałem [Kitowi Harringtonowi] SMS-a o treści „Better Call Davos". Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Prawdopodobnie wiecie więcej [o serialu] niż ja. Każdemu, kto jest zaangażowany w ten projekt, życzę jak najlepiej, a jeśli wypłata będzie wystarczająco duża, to może nawet pojawię się ponownie!

Rzuć okiem na: Jeszcze nie widzieliście tego filmu? Niedługo ZNIKNIE z HBO Max

Co z serialem o Jonie Snow? O czym miałby opowiedzieć spin-off „Gry o Tron”?

Liam Cunningham i Hit Harrington w serialu Gra o tron za HBO.jpg

Cunningham zadebiutował w roli Davosa w drugim sezonie „Gry o Tron”. Pierwotnie jego postać związana była ze Stannisem Baratheonem, jednym z kandydatów do walki o Żelazny Tron, jednak po śmierci lorda Smoczej Skały, Davos sprzymierzył się z Jonem Snowem. Od czasu serii piątej bohater stał się jednym z najbardziej zaufanych doradców postaci granej przez Harringtona. Seaworth cieszył się sporą popularnością ze strony fanów serialu, szczególnie po scenach, w których występował obok ekranowej córki Stannisa

Akcja spin-offu poświęconego Snowowi miałaby rozegrać się bezpośrednio po wydarzeniach z finałowego odcinka „Gry o Tron”, w którym bohater ma już świadomość, że jest potomkiem Targaryenów, a jego prawdziwe imię to Aegon. Według dotychczasowych zapowiedzi Snow miałby udać się za mur do krainy Dzikich i rozpocząć tam nowe życie. Jeśli chodzi o postać Davosa, jego powrót byłby jak najbardziej uzasadniony, gdyż uwielbiany Cebulowy Rycerz przeżył wielki finał, stając się Królewskim Namiestnikiem Brana.

Może zainteresuje Cię: Jessica Chastain i Oscar Isaac zagrali razem w hicie HBO. Ucierpiała na tym ich przyjaźń

Czy kolejne spotkanie Aegona Targaryena i Davosa Seawortha dojdzie do skutku? Zanim poznamy odpowiedź, z pewnością minie jeszcze kilka ładnych lat (w kontekście rozwoju „Gry o Tron” HBO skupia się przede wszystkim na kolejnych sezonach „Rodu Smoka”, zaś ostatnio aktualizacji doczekał się zupełnie inny spin-off). Zdaniem Cunninghama marka serialu fantasy stała się kultowa niczym „Gwiezne Wojny”. „Myślę, że Gra o tron jest jedną z tych serii, które po każdej dekadzie ludzie będą odkrywać na nowo”. — wyznał aktor. 

Źródło: Den of Geek / Zdj. HBO