Platforma Max nadchodzi. Oto, co zaoferuje następca HBO Max

Już tylko dni dzielą nas od startu nowej platformy streamingowej Max będącej następcą działającego od niespełna trzech lat HBO Max. Nowy serwis, który uruchomiony zostanie początkowo w Stanach Zjednoczonych, odsłonił właśnie karty i zaprezentował tytuły mające wspierać jego debiut.

Co zaoferuje następca HBO Max? Kiedy Max wystartuje w Polsce?

Na amerykańskim podwórku premiera serwisu Max przypadnie już na 23 maja. W ofercie platformy znajdziemy treści dostępne wcześniej na HBO Max i Discovery+. Debiutowi nowej usługi mającej umożliwić Warnerowi rywalizację z największymi graczami na streamingowym rynku będą towarzyszyły także premiery zupełnie nowych tytułów. W dniu premiery zadebiutuje między innymi drugie superbohaterskie widowisko o Shazamie. Od tej pory w jednym miejscu Warner będzie oferował swoim widzom katalogi takich marek jak HBO i Warner Bros. Pictures oraz Discovery. Obok filmów i seriali fabularnych w katalogu znajdą się też produkcje dokumentalne i paradokumentalne oraz programy rozrywkowe.

Po debiucie w USA serwis Max obejmie kierunek na Amerykę Łacińską, gdzie ma pojawić się w ostatnim kwartale 2023 roku. Do Europy, w tym także do Polski serwis zawita dopiero w 2024 roku.

Sprawdź też: Tych seriali na Disney+ już nie obejrzycie. Zaczynają się czystki oferty!

Wśród najbliższych serialowych nowości od platformy Max znajdą się między innymi: „Sympatyk”, produkcja o wietnamskim szpiegu, w której zagrał Robert Downey Jr.,  miniserial „The Regime” z Kate Winslet w jednej z głównych ról, czwarty sezon serialowej antologii „Detektyw”, w którym tropem zbrodni ruszy Jodie Foster oraz „Pingwin”, czyli spin-off i jednocześnie także kontynuacją filmu „The Batman”. Zajawkę prezentującą ofertę nowego serwisu możecie sprawdzić poniżej.

Nowe programy rozrywkowe od Max

Platforma Max oficjalnie zamówiła realizację programu „Conan O'Brien Must Go”, czteroodcinkowej produkcji pokazującej międzynarodową podróż Conana O'Brienna, podczas której odwiedza ludzi dzięki swojemu podcastowi „Conan O'Brien Needs a Fan”. Na 22 czerwca zapowiedziano z kolei premierę programu Downey's Dram Car, w którym Robert Downey Jr. będzie tworzył wymarzone samochody.

Sprawdź też: Disney+ w Polsce nie będzie już tak tani. Koniec promocji na roczny abonament. Ile kosztują inne platformy?

Z kolei stacja Food Network zamówiła z kolei dwa nowe seriale z udziałem Seleny Gomez, która prowadzi już dla platformy HBO Max program „Selena + Chef”. Investigation Discovery nawiązało natomiast współpracę z Michaelem Bayem, który wyprodukuje serial dokumentalny o prawdziwych zbrodniach. Serial zadebiutuje w 2024 roku i ujawni przerażającą, ale mało znaną, prawdziwą historię zbrodni.

zdj. rafapress / depositphotos.com