Platforma Max stawia na oryginalne seriale. Zapowiedziano 3 nowe tytuły!

W czerwcu do Polski trafi platforma streamingowa Max. Nieco wcześniej, bo już w maju serwis zawita natomiast do kilkunastu krajów w Europie. Zmianie serwisu HBO Max na nową platformę towarzyszą inwestycje w oryginalne produkcje serialowe produkowane na poszczególnych rynkach. Właśnie zapowiedziano pierwsze trzy produkcje ze Starego Kontynentu.

Kiedy Max pojawi się w Polsce? HBO Max znika w czerwcu

W czerwcu platforma streamingowa HBO Max zostanie w Polsce zamknięta, a w jej miejsce pojawi się serwis Max mający oferować bogatą bibliotekę filmów, seriali, produkcji dokumentalnych i programów telewizyjnych, a także transmisji sportowych. Jeszcze w maju przed premierą w Polsce nastąpi natomiast rebranding serwisu w kilkunastu krajach Europy. Wejście na Stary Kontynent spółka Warner Bros. Discovery chce zaakcentować zapowiedzią oryginalnych seriali Max, które będą powstawały w poszczególnych krajach.

Na pierwszy ogień mamy trzy francuskie seriale fabularne, które są już obecnie w fazie produkcji. Co wiemy o „Black Lies”, „Malditos” oraz „Living with our dead”?

Sprawdź też: Kultowe filmy z lat 80. trafią na Prime Video! Tych perełek brakowało w streamingu!

Pierwszy z nich bazuje na książce non-fiction „La mythomane du Bataclan” autorstwa Alexandre’a Kauffmanna. Jego premiera odbędzie się w serwisie Max jeszcze w 2024 roku. Zobaczymy, jak po nocy zamachów w Paryżu Christelle, podobnie jak reszta kraju, jest w szoku. Następnego ranka nawiązuje kontakt z innymi ofiarami. Kiedy pojawia się pomysł stworzenia grupy wsparcia dla ocalałych, Christelle odgrywa kluczową rolę w jego realizacji. Szybko okazuje się, że nic tu nie jest takie jakim wydawało się na początku. Jaki tak naprawdę związek z tragedią ma główna bohaterka? Na miniserial złożą się 4 odcinki.

Black Lies serial Max

Produkcja: StudioFact Stories wraz z June Films.
Reżyseria: Just Philippot.
Scenariusz: Fanny Burdino, Jean-Baptiste Delafon, Samuel Doux i Alexandre Kauffmann.

W roli głównej występuje nagrodzona Cezarem aktorka Laure Calamy. W pozostałych rolach zobaczymy laureata Cezara Arieha Worthaltera, a także Annabelle Lengronne, Alexis Manenti, Ava Baya i Anne Benoît.

Drugi z seriali to „Malditos”, produkcja zabierająca nas na południe Francji, gdzie przywódczyni cygańskiej społeczności i jej dwaj synowie walczą o ocalenie swojego klanu, któremu grozi eksmisja z powodu podnoszącego się poziomu wody. Aby przetrwać, będą musieli balansować na granicy prawa oraz przedrzeć się przez mroczny i niebezpieczny świat ... Jednocześnie ukrywają tajemnicę, która prześladowała ich rodzinę przez ostatnie siedem lat. Serial złoży się z 7 odcinków.

Produkcja: White Lion Films (Eve Muller i Noor Sadar) (Mediawan).
Serial stworzony przez: Jeana Charles’a Hue’a i Oliviera Prieure’a.
Scenariusz: Jean Charles Hue, Olivier Prieur i Maya Haffar.
Reżyseria: Jean Charles Hue (5 odcinków) i Cécilia Verheyden (2 odcinki).

Malditos serial Max

Trzecia produkcja to adaptacja książki „Living with our dead” (tytuł oryginalny: „Vivre avec nos morts”).  Główną bohaterką historii jest 28-letnia Léa będąca jedną z niewielu kobiet rabinów we Francji. Na jej delikatnych ramionach spoczywa wielka odpowiedzialność, ponieważ musi znaleźć odpowiedzi na wiele życiowych pytań i rozwiać wiele wątpliwości ludzi, których spotyka na swojej drodze. Ale jak może być przewodnikiem dla innych, gdy sama jest rozdarta, zagubiona i wciąż szuka sensu życia?

Komediodramat został wyprodukowany przez Fédération Studios i zaadaptowany przez Noé Debré i Benjamina Charbita na podstawie pamiętnika rabinki Delphine Horvilleur. Serial złoży się z 8 odcinków.

Living with our dead serial Max

zdj. Max