Platforma streamingowa Shudder dobija do miliona subskrypcji

Platforma streamingowa Shudder będąca własnością AMC Networks zanotowała pierwszy milion subskrypcji. Usługa zawdzięcza znaczący sukces między innymi takim oryginalnym produkcjom jak „Creepshow” (którego pierwszy odcinek recenzowaliśmy dla Was w tym miejscu), czy „The Last Drive-In” z Joem Bobem Briggsem.

O wyniku Shudder dowiedzieliśmy się z oficjalnego oświadczenia, w którym włodarze platformy informują o przekroczeniu granicy miliona subskrypcji. Usługa zanotowała znaczny przypływ użytkowników w następstwie debiutu serialowej wersji antologii grozy „Creepshow” we wrześniu 2019 roku. Równą popularnością cieszyły się od tej pory inne produkcje dostępne w ofercie Shudder: seria „Cursed Films” oraz pełne metraże „The Room”, „Z”, „The Beach House” i „Host”.

Sukces usługi Shudder wiąże się też z udostępnieniem platformy streamingowej poza terenem USA. Od kilku lat z katalogu korzystają mieszkańcy Kanady, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W sierpniu, ofertę rozciągnięto też na teren Australii i Nowej Zelandii. Warto dodać, że Shudder jest drugą usługą SVOD należącą do AMC Networks, która przebiła wynik miliona subskrypcji. W ubiegłym roku sukces taki odnotowała platforma Acorn TV. Raporty wskazują, że jeszcze końcem tego roku AMC spodziewa się dysponować w ramach wszystkich udostępnionych usług bazą oscylującą wokół 4 milionów subskrybentów.

Źródło: Movie Web / zdj. Shudder