Player zapowiada nowy polski kryminał! To adaptacja bestsellerowego hitu literackiego

Player pokazał pierwszy oficjalny zwiastun serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”, który zrealizowano na podstawie powieści „Motylek” z 2014 roku autorstwa Katarzyny Puzyńskiej. Produkcja doczekała się także dokładnej daty premiery — seria zaliczy swój debiut już w przyszłym miesiącu, a dokładniej 18 sierpnia.

Lubicie książki Katarzyny Puzyńskiej? Ten serial będzie dla Was! 

Pewnego dnia do miasteczka, w sam środek zżytej społeczności, trafia Weronika Nowakowska (Julia Kijowska), pisarka szukająca spokoju oraz ucieczki od życia i kłopotów, które zostawiła za sobą w stolicy. Wkrótce po jej przyjeździe w Lipowie dochodzi do tragicznych wydarzeń – ginie siostra z lokalnego zakonu, w którym obowiązują śluby milczenia. W jednej chwili w małym miasteczku każdy staje się podejrzany.

Szef lokalnej policji Daniel Podgórski (Piotr Pacek), widząc zaangażowanie nowej mieszkanki, decyduje się na bardzo odważny ruch – wbrew wszystkim wciąga Weronikę w sprawę. Z każdym dniem kobieta zaczyna odkrywać kolejne sekrety miasteczka. Ale żeby dojść do prawdy, pisarka musi nie tylko wydobyć na światło dzienne głęboko skrywane tajemnice mieszkańców Lipowa, ale również stawić czoła swojej własnej. A przede wszystkim złamać zmowę milczenia!

Sprawdź też: Autorka uwielbianych przez Polaków filmów wraca z nowym projektem. Znamy datę premiery!

Kogo zobaczymy w serialu „Lipowo. Zmowa milczenia”? Obsada i twórcy

Polski serial kryminalny Lipowo Zmowa milczenia za Player.jpg

Oprócz Kijowskiej i Packa w serialu występują również m.in. Olaf LubaszenkoEryk Kulm Jr.Krzysztof WachAgnieszka SuchoraMariusz BonaszewskiMarcin SztabińskiBeata KawkaJulia KonarskaAntoni Sztaba oraz Dorota Kolak

Lipowo. Zmowa milczenia” to projekt od początku rozwijany przez Akson Studio we współpracy z Zespołem Produkcji Fabularnej TVN Warner Bros. Discovery, na którego czele stoi Marta Grela-Gorostiza. Scenariusz stworzyli Milena KorolczukBartosz Janiszewski i Michał Godzic pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Serial wyreżyserował Łukasz Ostalski.
 
Może zainteresuje Cię: Czy ten film znów przyciągnie do kin tłumy? Oto druga część polskiej komedii „Porady na zdrady”
 
Zdj. Player