Po „Grze o tron” rozstał się z aktorstwem. Teraz wróci w nowym projekcie od twórcy „Drive”!

Pamiętacie jeszcze Jacka Gleesona (ekranowego króla Joffreya z „Gry o tron”)? Irlandczyk, który po występie w hicie HBO rozstał się z aktorstwem na jakiś czas, przymierza się do pełnoprawnego powrotu do filmu. Niebawem zobaczymy go w nowym serialu Nicolasa Windinga Refna („Drive”), który powstaje dla BBC.

Dla brytyjskiego giganta medialnego Refn zekranizuje serię kultowych opowiadań dla dzieci pt. „The Famous Five”. Cykl autorstwa Enida Blytona śledzi przygody pięciu odważnych młodych odkrywców, którzy przeżywają pełne akcji przygody, odkrywają niezwykłe tajemnice i mierzą się z niezrównanym niebezpieczeństwem. 

Obok Gleesona w głównej obsadzie projektu Refna znaleźli się również m.in. Diaana Babnicova („Nie oddychaj 2”), Elliott Rose („Wiking”), Kit Rakusen („Belfast”) oraz Flora Jacoby Richardson. Gleesonowi przypadła rola mężczyzny zwanego Wentworthem (i z tego, co można wywnioskować po załączonym zdjęciu, będzie to kreacja antagonisty). 

Sprawdź też: Marzenie fanów się spełni? Tobey Maguire może wrócić jako Spider-Man

Wraz z duńskim reżyserem „The Famous Five” tworzą tacy reżyserzy jak Tom Kirkby („Fleabag”), Asim Abbasi („Cake”) czy Bill Eagles („Piękne istoty”). Refn produkuje serial do spółki z Matthew Readem reprezentującym Moonage Pictures oraz niemiecką firmą produkcyjną ZDF. Prace na planie mają obecnie miejsce na południu Wielkiej Brytanii.

Dodajmy, że angaż w „The Famous Five” nie jest jedynym projektem, na który czekać mogą fani aktorskiego talentu Gleesona. Nieco ponad rok temu gwiazdor „Gry o tron” związał się z irlandzkim thrillerem Netfliksa z Liamem Neesonem w roli głównej. Przedsięwzięcie będące aktualnie w postprodukcji zadebiutuje na tegorocznej edycji festiwalu filmowego w Wenecji. Więcej o filmie przeczytacie tutaj.

Jack Gleeson jako Wentworth w serialu The Famous Five za BBC.jpg

Kadr z serialu The Famous Five za BBC.jpg

Źródło: Guardian / Zdj. Markus Wissmann / Depositphotos.com / BBC