Po kinowej klapie czas na szybką premierę na Apple TV+! Jest data premiery „Argylle”

Nie trzeba będzie długo czekać na streamingową premierę najnowszego filmu z Henrym Cavillem. Debiutujący na początku tego roku w kinach film „Argylle - Tajny szpieg” już z chwilę zawita do serwisu Apple TV+. Poznaliśmy dokładną datę premiery.

Argylle - Tajny szpieg” za chwilę do obejrzenia na Apple TV+

Na początku lutego w kinach pojawił się nowy oryginalny film serwisu Apple TV+, który początkowo miał trafić bezpośrednio do streamingu. Produkcja „Argylle - Tajny szpieg” z Henrym Cavillem w jednej z głównych ról nie zyskała jednak sympatii wśród widzów i okazała się finansową klapą o kolosalnym wręcz wymiarze. Film wyreżyserowany przez Matthew Vaughna, twórcę znanego filmowej serii „Kingsman”  przy prawie 300 recenzjach pozytywnie ocenia zaledwie 33% krytyków. Fatalnie wypada też jej średnia ocena, która wynosi zaledwie 4,90 w dziesięciostopniowej skali.

Sprawdź też: Ekipa „Fundacji” zawita do Polski! 3. sezon serialu będzie kręcony w Warszawie i Krakowie.

Argylle”, w którym pojawiła się też Dua Lipa, nie była w stanie przyciągnąć do kin zbyt wielu widzów. Za bilety na całym świecie zapłacono zaledwie 95 mln dolarów, co przy budżecie na poziomie 200 mln dolarów oznaczało wielkie straty.

Kiedy „Argylle” trafi na Apple TV+? Jest data premiery

Argylle gdzie obejrzec

Fatalne przyjęcie w kinach sprawiło, że Apple TV+ nie zamierza zwlekać z pokazaniem filmu „Argylle - Tajny szpieg” w streamingu. Właśnie ujawniono, że produkcja trafi do streamingu już w najbliższy piątek 12 kwietnia. To oznacza, że będzie to najszybsza tego typu premiera dla filmu Apple debiutującego w kinach w ramach pełnoprawnej dystrybucji. Od momentu wejścia filmu do kin do jego premiery na platformie Apple TV+ upłynie tylko 70 dni. W przypadku „Czasu krwawego księżyca” było to natomiast 84 dni, a w przypadku „Napoleona” na premierę w streamingu musieliśmy czekać aż 98 dni.

Nie oczekujcie jednak, że „Argylle - Tajny szpieg” pojawi się w najbliższych miesiącach w innych serwisach streamingowych. Nie zobaczymy go na pewno w takich platformach jak Netflix, HBO Max czy Prime Video.

Sprawdź też: Seriale od HBO podbijają Netfliksa! Te nowości Polacy oglądają teraz najchętniej.

O czym opowiada film „Argylle”? Elly Conway jest samotną autorką serii bestsellerowych powieści szpiegowskich, dla której ideałem jest wieczór w domu z komputerem i kotem Alfie. Ale kiedy fabuła fikcyjnych książek Elly — które koncentrują się na tajnym agencie Argylle i jego misji rozwikłania globalnego syndykatu szpiegowskiego — zaczyna odzwierciedlać tajne działania prawdziwej organizacji szpiegowskiej, spokojne wieczory w domu stają się przeszłością. W towarzystwie Aidena (Sam Rockwell), uczulonego na koty szpiega, Elly (nosząca Alfiego w plecaku) ściga się po całym świecie, aby być o krok przed Zabójcami. Granica między fikcyjnym światem Elly a prawdziwym zaczyna się zacierać.  

zdj. Apple / Universal Pictures