Po takim zwiastunie można uwierzyć w następnego „Egzorcystę”! Zobaczcie jak zapowiada się nowy dreszczowiec

Parę dni po tym, jak dowiedzieliśmy się, że wytwórnia Universal Pictures przeniosła premierę „Egzorcysty: Wyznawcy”, do sieci trafił zwiastun potwierdzający nową datę debiutu. Co myślicie o tym, jak prezentuje się dreszczowiec kontynuujący wątki z filmu z 1973 roku?

Nowy „Egzorcysta” – pierwszy film w planowanej trylogii – opowie o ojcu poszukującym ratunku dla dwójki swoich opętanych dzieci. W filmie zobaczymy, jak próbując znaleźć pomoc w walce z demonami, główny bohater (grany przez Lesliego Odoma Jr.) trafia do Chris MacNeil, matki Regan, która została opętana w pierwszej odsłonie słynnej serii.

Sprawdź też: „Dziedzictwo. Hereditary” zdetronizowane. Amerykanie wybrali nowy kasowy hit kina grozy

W obsadzie są między innymi Ellen Burstyn („Requiem dla snu”), Ann Dowd („Opowieść podręcznej”) i Lidya Jewett. Epizod w filmie zaliczy też Linda Blair znana z roli Regan. Producentami są Jason Blum i David Robinson. Napisaniem scenariusza zajęli się Peter Sattler oraz sam reżyser, David Gordon Green („Halloween”).

Nowy „Egzorcysta” trafi na ekrany dokładnie 6 października. Potwierdzono już, że tego samego dnia film zadebiutuje również w Polsce

Zdj. Universal Pictures