Pogarsza się sytuacja w USA. Gubernator Arizony ponownie zamyka kina

Pogarsza się sytuacja epidemiczna w Stanach Zjednoczonych. W związku z gwałtowny wzrostem liczby zarażonych koronawirusem, w ostatnich dniach, gubernator stanu Arizona. Doug Ducey ogłosił zamknięcie wszystkich kin na 30 dni. Mieszkańcy Arizony nie będą mogli korzystać także z barów, klubów, siłowni i parków wodnych.

Ducey ogłosił podczas konferencji prasowej, że jego nowe zarządzenie obowiązuje od poniedziałku, co oznacza, że kina będą mogły zostać otwarte nie wcześniej niż 29 lipca. Gubernator chce w ten sposób zmniejszyć obciążenie systemu opieki zdrowotnej, która w ostatnich dniach przeżywa kolejną falę przyjmowania setek zarażonych. W samej Arizonie w poniedziałek odnotowano 74 533 nowych zarażeń i aż 1588 zgonów. Dodajmy, że w ostatni weekend w stanie otwartych było 13 z 94 wszystkich kin.

Decyzja o zamknięciu kin w Arizonie zapadła na chwilę po tym jak największa sieć amerykańskich kin AMC Theatres poinformowała, że planowane na połowę lipca otwarcie ich placówek zostało opóźnione o dwa tygodnie – wstępnie ustalono, że kina AMC mogą otworzyć się 30 lipca.

Wcześniej impuls do ponownego zamrożenia branży wysłały dwie hollywoodzkie wytwórnie, studio Warner Bros, które opóźniło premierę „Tenetz 31 lipca na 12 sierpnia, oraz Disney, który zdecydował o kolejnym przesunięciu premiery aktorskiej wersji kultowej animacji „Mulan” – film trafi do kin dopiero 21 sierpnia.

źródło: variety.com / zdj. Warner Bros.