Pokazano zwiastun „Gladiatora 2”! Szykujcie się na krwawy powrót do Koloseum

Gladiator 2” – jedna z najgorętszych premier tego roku – doczekał się debiutanckiego zwiastuna. Niestety na chwilę obecną zobaczyli go tylko uczestnicy trwającego w Las Vegas konwentu CinemaCon. Pierwsze opinie wskazują na krwawy powrót do słynnego starożytnego widowiska Ridleya Scotta.

Pokazano zwiastun „Gladiatora 2”. Szykuje się krwawe widowisko!

Przypomnijmy, że historia „Gladiatora 2” skupi się na granym przez Paula Mescala Lucjuszu, synu Lucilli (Connie Nielsen), czyli siostrzeńcu Kommodusa (Joaquin Phoenix). Akcja rozgrywa się ponad 25 lat po śmierci Maximusa (Russell Crowe), a głównego antagonistę, bohatera inspirowanego historyczną postacią rzymskiego cesarza Gety z dynastii Sewerów, który po śmierci ojca musiał dzielić się władzą nad Imperium ze starszym bratem, zagrał Fred Hechinger („Biały Lotos”).

Wstępne wrażenia o zapowiedzi „Gladiatora” przekazano wkrótce po zamkniętym pokazie na łamach Variety. Magazyn zwraca uwagę, że w produkcji, którą Ridley Scott wraca do czasów starożytnych i kontynuuje historię rozpoczętą w roku 2000, wizja antyku jest jeszcze krwawsza niż w pierwowzorze. Zwiastun potwierdza, że nowy główny bohater, grany przez Paula Mescala, będzie musiał zmierzyć się z utratą przywilejów arystokraty i trafi na rzymską arenę podobnie jak niegdyś Maximus.

Sprawdź też: Glen Powell następcą Arnolda Schwarzeneggera! Czas odświeżyć kolejny klasyk!

Gladiator 2

W zwiastunie z CinemaConu „Gladiator 2” daje się poznać przede wszystkim jako epickie widowisko, kładące akcję na mocne sceny akcji – opisuje Variety. Zajawka filmu dała widzom przedsmak walk z szarżującym na Paula Mescala nosorożcem, hordą pawianów i... Pedro Pascalem. Zasugerowano też, że niemałą rolę w fabule odegrają intrygi polityczne (pokazano parę nieobliczalnych imperatorów na wzór postaci Joaquina Phoenixa z pierwszego filmu) i militarne konflikty (kilka ujęć masywnej bitwy morskiej).

Wydarzenia „Gladiatora 2” wprawi w ruch bohater zagrany przez Denzela Washingtona. „To on jest tu mistrzem manipulacji. On pociąga za sznurki, licząc na to, że zdoła wykorzystać postać Mescala do nakierowania Imperium na właściwe tory” – czytamy na Variety. „Rzym musi upaść. Trzeba tylko wiedzieć, jak go popchnąć” – mówi bohater Washingtona.

Na chwilę obecną nie ujawniono, kiedy zwiastun zostanie pokazany szerszemu gronu widzów. Kinowy debiut „Gladiatora 2” wyznaczono z kolei na 22 listopada tego roku.

Źródło: Variety / zdj. Paramount