Polska premiera filmu „King Richard” z Willem Smithem opóźniona

Oparty na prawdziwej historii dramat „King Richard”, w którym Will Smith zagrał Richarda Williamsa, ojca sióstr Williams zaliczy opóźnienie w polskich kinach. Produkcja nie zadebiutuje na dużym ekranie w listopadzie tego roku.

Kinowa premiera filmu „King Richard” miała odbyć się w Polsce już 18 listopada, ale polski oddział studia Warner Bros. zdecydował o przesunięciu kinowego debiutu na 3 grudnia 2021 roku.

Gdy jego córki miały mniej niż cztery lata mimo braku tenisowego doświadczenia, Richard przygotował obszerny plan zawodowej kariery swoich córek i zaczął prowadzić pierwsze treningi, które odbywały się na wyniszczonych i niezdatnych do gry kortach. Dzięki swojej determinacji w prowadzeniu kariery młodych córek, które początkowo nie pałały miłością do tego sportu, po kilkunastu latach siostry Williams stały się najlepszymi tenisistkami w historii tej dyscypliny. Mając 18 lat, Serena wygrała swój pierwszy US Open, a rok później Venus zwyciężyła w Wimbledonie. Do dzisiaj Serena Williams ma na swoim koncie 23 wygrane turnieje Wielkiego Szlema, a jej siostra może pochwalić się siedmioma tytułami.

Reżyserem filmu jest Reinaldo Marcus Green, autor produkcji „Monsters and Men”. Młodą Venus i Serenę Williams zagrały Saniyya Sidney znaną z seriali „Przejście”, „Korzenie” i Demi Singleto, która występowała w filmie „Goldie” oraz serialu „Godfather of Harlem”. W głównej obsadzie są także Jon Bernthal wcielający się w jednego z trenerów sławnego duetu tenisistek Ricka Macciego, a także Susie Abromeit grająca Robin Finn, reporterkę New York Timesa.

źródło: Filmozercy.com / zdj. Warner Bros.