Polski aktor zagrał w nowym filmie Christophera Nolana

Wygląda na to, że w najnowszym filmie Nolana możemy doczekać się polskiego akcentu. Polski aktor, Marcel Sabat poinformował, że miał okazję pojawić się na planie produkcji pod tytułem „Tenet”.

Marcel Sabat poinformował na swoim Instagramie, że na początku września miał okazje wziąć udział w zdjęciach do nowego filmu Nolana. Aktor nie zdradził żadnych szczegółów na temat swojej roli, ale z jego opisu wynika, że był to występ epizodyczny i nie wiemy jeszcze, czy jego postać pojawi się w finalnej wersji filmu. Niemniej polski aktor wcielił się najprawdopodobniej w Rosjanina i jak zdradza sam zainteresowany, miał okazję wymówić do kamery kilka zdań.

Marcel Sabat występował w takich produkcjach jak: „Kamienie na szaniec”, „Kamerdyner”, „Czarny Mercedes” oraz „Prawdziwe zbrodnie”.

W obsadzie filmu są Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington, Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy.

Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

Na razie nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów na temat fabuły, ale mówi się, że film ma być widowiskowym blockbusterem i innowacyjnym filmem akcji stworzonym z myślą o seansach w kinach IMAX.  Ze zdjęć z planu oraz pierwszej zapowiedzi możemy wywnioskować, że fabuła filmu będzie w jakiś sposób związana z cofaniem się w czasie.

Studio Warner Bros. ogłosiło niedawno, że nowa produkcja wyreżyserowana przez Nolana wejdzie do kin w Stanach Zjednoczonych 17 lipca 2020 roku.

źródło: zdj. TVP