Polski film numerem 1 na Netflix! W moment stał się HITEM. Pokonał nawet Spider-Mana!

Mamy nowego lidera wśród produkcji dostępnych na platformie Netflix w Polsce. Co ciekawe, widzów najmocniej w ciągu ostatnich dni przyciąga rodzima produkcja, która z miejsca stała się najpopularniejszą nowością i nie przeszkodził jej w tym nawet najnowszy film o Spider-Manie.

Polski film podbił Netfliksa. Produkcja TVP cieszy się wielką popularnością

Filip” zadebiutował na platformie Netflix jeszcze w środę, ale nadal pozostaje najpopularniejszą produkcją oglądaną w Polsce. Co warte podkreślenia produkcja zdołała utrzymać pozycję lidera nawet przy debiucie nowego głośnego akcyniaka Netfliksa, czyli filmu „Misja Stone” z Gal Gadot w roli głównej. Nie straszna jest jej także konkurencja ze strony jednego z największych hitów w historii kina – filmu „Spider-Man: Bez drogi do domu”, który zajmuje w dzisiejszym zestawieniu czwartą lokatę. Z „Filipem” przedzielają go jeszcze „Paradise” oraz „Czego pragną mężczyźni”.

O tym, że warto zapoznać się z produkcją podbijającą Netfliksa, przekonacie się z naszej recenzji. Przed debiutem na Netfliksie „Filip” dostępny był w cyfrowej dystrybucji tylko do wypożyczenia na platformie TVP VOD.

top-10-na-netflix-12-sierpnia-2023 kopia-min.jpg

Filip, dwudziestokilkuletni atrakcyjny mężczyzna, godzi pracę kelnera w luksusowym hotelu z korzystaniem z życia w czasach, które jego radościom nie sprzyjają. Przyjemność nie musi jednak leżeć daleko od zemsty, a każdy kolejny dzień naznaczony jest niepewnością przetrwania. W tym jakże aktualnym dramacie tożsamości i wojennej traumy, ubranym w historyczny kostium, wybrzmiewają niepokojące pytania o granice ludzkiej wytrzymałości i cenę ocalenia.

 

zdj. burdun / depositphotos