Polski serial „Belfer” wróci tego lata. Pierwsza zapowiedź i data premiery finałowego sezonu

Polski serial „Belfer” wróci jeszcze tego lata z trzecim i jednocześnie finałowym sezonem. Produkcja z Maciejem Stuhrem w roli głównej doczekała się pierwszej zapowiedzi. Poznaliśmy też dokładną datę premiery.

Serial „Belfer” wróci we wrześniu. O czym opowie finałowy sezon?

Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) po wyjściu z więzienia wraca do rodzinnego, malowniczego Małomorza, gdzie mieszka jego ojciec, były oficer marynarki Bogdan Zawadzki, zwany Kapitanem (Jacek Koman). Zaczyna pracę w lokalnym liceum, dostając pod opiekę klasę maturzystów. Kiedy podczas rejsu, w który obaj zabierają grupę nastolatków, z pokładu znika jeden z uczniów – buntownik i outsider Kacper Krynicki (Michael Zieliński) – lokalna policja rozpoczyna najtrudniejsze w historii miasteczka śledztwo. Podkomisarz Ewa Krawiec (Roma Gąsiorowska) szybko orientuje się, że nie może być tu mowy o samobójczym utonięciu, a ze sprawą może być związany właściwie każdy z otoczenia chłopaka i to zarówno klasowych kumpli, jak i kręgu dorosłych.

Sprawdź też: Liczy się już tylko streaming. Disney wycofuje się z wydawania płyt w kolejnym kraju.

BELFER — Ostatnia lekcja” to historia, która oprócz mocnego kryminalnego wątku pokazuje też relacje grupy dorastających dzieciaków, muszących zmierzyć się u progu dorosłości z sytuacją, która ich przerasta. Żyjący w swoim świecie, do którego nie chcą dopuszczać dorosłych, w tym i Belfra, młodzi ludzie targani są coraz większym strachem i wątpliwościami. A to, co stało się z Kacprem to dla nich prawdziwa lekcja życia. Zaginięcie chłopaka uruchamia też w małej hermetycznej społeczności lawinę zdarzeń, które od wielu bohaterów będą wymagały rozliczenia się z przeszłością. 

W obsadzie są także: Agata Kulesza, Mirosław Baka, Katarzyna Herman, Jan Jankowski, Marek Kalita, czy Roman Garncarczyk, Wiktoria Kruszczyńska, Hubert Miłkowski, Kamil Pudlik i Karolina Kowalska. Wyreżyserowaniem nowego sezonu zajął się Łukasz Grzegorzek („Moje wspaniałe życie”). Scenariusz przygotowali Monika Powalisz i Przemysław Nowakowski („Bez tajemnic”, „Pakt”) oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki. Trzeci sezon serialu „Belfer” zadebiutuje na platformie CANAL+ Online dokładnie 8 września.

zdj. CANAL+ / Estella Dandyk